1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A4 B6 AVF Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Catalin_1987, 1 Aug 2008.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Chriss_Deejay

    Chriss_Deejay Silver Member

    Înscris:
    27 Ian 2013
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4, B6, 1.8T AVJ
    Da ... Subscriu la ce zice Lucian ! :P
     
  2. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    @Lucian189 : apreciez subtilitatea[emoji23]!
    Cand ajunge masina in Sibiu tura urmatoare voi anunta din timp(pot anunta si cand plec.....oricum Avf-ul trage greu la deal[emoji23]).
    Imi place mult drumul Bv - Sb: ofera peisaje suficiente cat sa capteze atentia copilotului si posibilitati de distractie pentru sofer.

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
     
    Chriss_Deejay și Lucian189 apreciază asta.
  3. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Din pacate / fericire a ajuns momentul ca masina sa fie postata si aici : http://www.clubaudi.ro/index.php?threads/51351/
    Nu este un motiv de plans sau de barfa, este o decizie cantarita bine!

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Acum vezi dacă cei care te-au bătut la cap ani la rând se țin de cuvânt :) sau se așteptau la un preț cu 5 sau cu 4 in fata !
     
    Ultima editare: 26 Apr 2018
  5. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    :( Te-au speriat astia cu proiectul lor, cu interzicerea Euro 1-2 etc. sau altele au fost motive? O sa gasesti destul de greu, dar o sa gasesti pana la urma. Eu pe a mea am avut acum 3 - 4 saptamani, 7100 Euro pusi in mana si nu am dat-o, voiam tot 7500.. deci multa bafta!
     
  6. cristian16

    cristian16 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2012
    Locație:
    Dorohoi
    Masina:
    audi a3 sportback 12/2004,1.9 TDI,BKC
    Deja e a doua masina dupa care ma uit cu jale dupa a lui "nucugheri".Atunci nu am reusit sa conving sotia si acum nu mai am bani...:(((
     
  7. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    @cristian16 - Se anunta pot bun, duminica la loto 6/49 !
     
    cristian16 și coco_catalin apreciază asta.
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Totusi nu as vrea si nici Catalin nu vrea sa dezbatem motivul vanzarii si nici asta nu este scopul topicului. Sa ne bucuram de felul cum arata masina asta acum si de toate lucrurile impartasite de Catalin cu noi referitor la masina aceasta si nu numai. Multumesc pentru intelegere.
     
  9. coco_catalin

    coco_catalin Gold Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    Audi A4 B5 / 1.6 ADP / 101 CP / 1997
    O mica precizare Cristi daca se poate :) E munca lui Catalin de 10 ani si trebuie apreciata (uitati-va cum arata masina in urma cu 10 ani la prima pagina pe topicul sau, un audi A4 B6, quattro, custom, normal ca oricare altul de pe strada) ceea ce nu mai gasesti la nimeni in Romania de astazi. De aceea eu cred ca pretul e foarte corect si sper sa ajunga masina la cineva care nu isi va bate joc de munca lui Cata! Succes Cata!!:beerchug:
     
    bobalex18 apreciază asta.
  10. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    @Cosmin ZKG : iti dai seama ca nu a stat nimeni cu banii la saltea pentru masina mea.In plus nu-i nici ieftina sa zici ca o iei ca masina de duminica.Poate fi adusa la varianta cu 5 in fata usor si la final sa rezulte profit, insa nu fac asta niciodata.
    Am 2 interesati de ea si sunt aproape sigur ca din 2 se gaseste un cumparator, insa nu sunt pasionati.Prefer sa o dau unui pasionat si sa o vad in continuare pe forum!
    @ZDR1k : nu m-a speriat nimeni.Nu stiu proiectul vietii, insa nici nu este obligatoriu sa o vand : dupa 10 ani, o mai pot tine fara probleme inca 10 si masina o sa functioneze la fel.
    Am luat decizia pentru ca am 2 masini si din dorinta de a mentine Audi in stare cat mai buna, folosesc doar una(masina mea nu a mai vazut Bucurestiul de jumatate de an).Cum apare si o masina de servici si sotia nu vrea Audi(ii este teama sa mearga cu ea.....sa nu o zgaraie), decizia este simpla : vand ambele masini si cumpar una pentru concedii(mai pe sufletul meu)[emoji23].
    @coco_catalin Multumesc!

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
     
    Tudor.r, Chriss_Deejay, bobalex18 și alți 5 apreciază asta.
  11. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    spor sa ai Catalin !!
    cu siguranta vei gasi persoana potrivita pe acceasi lungime de unda cu tine
     
    Catalin_1987 apreciază asta.
  12. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Sa ai spor Catalin! Sunt convins ca o vei vinde repede si astept cu nerabdare prezentarea masinii de concedii fiindca sunt convins ca va fi ceva iesit din comun. Am apucat sa o admir in Ianuarie si nu pot decat sa-mi scot palaria!
     
  13. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut,

    nu am activat(comentat) eu pe topicul dedicat masinii tale dar te asigur ca l-am urmarit de fiecare data cand se posta ceva nou. :)
    Ca si pentru multi altii acest topic mi-a adus numai beneficii.Sincer eu nu am vazut un B6 mai dotat/ingrijit ca al tau pana in acest moment si nu vorbesc doar despre masinile prezentate pe forum.
    B6 tau si fostul B6 a lui @rotitza sunt etaloane!
    Ieri cand am vazut masina in aria de vanzari si pretul iti spun sincer ca nu mi-a venit sa cred...pur si simplu a venit ca o bomba mai ales ca in urma cu cateva zile postai detalii despre detailing dpmdv spre nivel profesional.:applaus:
    Cu riscul de crea polemici..pretul il iau ca pe o gluma, eventual in varianta stock este de inteles.

    Sper ca masina sa ajunga pe mainile unui pasionat!

    Mersi pentru toate informatiile oferite gratis.
    Bafta cu nou proiect.
     
    Ultima editare: 27 Apr 2018
    Xtremer apreciază asta.
  14. gutza25

    gutza25 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Ian 2012
    Locație:
    Fetești - Ialomița
    Masina:
    A4 B9, an 2017, 2.0 tdi DETA, 190 cp, cod cutie RYQ
    Si eu ti.am urmarit felul cum ti.ai intretinut masina si nu cred nici acum ca vrei sa o vinzi.
    Sper ca in cazul in care o sa vinzi, ea sa ajunga pe mana unui pasionat de acest model.
    Se va gasi pana la urma un pasionat care sa aprecieze masina la adevarata valoare.
    Ps. Incearca sa o vinzi asa cum este acum. Nu vinde/dezmembra nimic dupa ea.
     
  15. coco_catalin

    coco_catalin Gold Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    Audi A4 B5 / 1.6 ADP / 101 CP / 1997
    A precizat acest lucru, gutza, in aria de vanzari... ca nu se scoate nici un surub de pe ea:):);)
     
  16. gutza25

    gutza25 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Ian 2012
    Locație:
    Fetești - Ialomița
    Masina:
    A4 B9, an 2017, 2.0 tdi DETA, 190 cp, cod cutie RYQ
    Stiu ca a precizat acest lucru. Eu doar i.am reamintit acest lucru.
     
    gavryus apreciază asta.
  17. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Apreciez ultimele comentarii ale lui @Catalin_1987 , in totala antiteză cu alte situații similare. Masina foarte frumoasă care sigur își va găsi un nou proprietar pe măsură.
     
    gabitza121 apreciază asta.
  18. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Merci Cata : masina este pusa doar pe grup momentan si sper sa se vanda aici.Daca nu, merge si in afara clubului pana se gaseste un pasionat sa o cumpere.
    Multumesc @stetfan550 : asa sper si eu, sa gasesc un proprietar "pregatit" sa o cumpere.
    Masina de concediu : chiar aseara discutam cu Rotitza si este dificil de spus cat de spectaculoasa o sa fie.Pana acum am decis ca trebuie sa fie Benzina, undeva in jur de 200-240 hp si cu tractiune integrala sau spate :p.Nu ma grabesc, in cateva saptamani voi avea 3 masini in parcare.
    Multumesc @K3nT : mai sunt cateva B6 frumoase pe forum : eu stiu minim 3 ce au parte de ingrijire speciala.
    Detailing : sunt la un nivel de amator, insa invat citind \ testand \ muncind.Pasiunea asta a venit odata cu mutarea la BV : conditii mult mai bune de spalare \ intretinere a masinii, timp aproape 0 pentru celelalte pasiuni.Daca vand masina asta nu inseamna ca ma opresc, din contra, am ocazia sa incerc si alte experiente : voi avea curand o masina aproape neagra pe care sa testez.
    Ma bucur ca topicul meu a fost de ajutor pentru tine!
    Pret : nu comentez.

    Asa imi doresc si eu @gutza25 sa ajunga la un pasionat!Ma bucur mult ca B6-le tau si cel rosu au proprietari pasionati ce continua istoria lor pe forum!
    Pentru mine este o placere sa revad cei 10 ani in care am postat toata istoria masinii mele si cred ca topicul meu o sa ajute si urmatorul proprietar sa ia o decizie mai usoara.
    NU, nu vand nimic de pe masina!Nu vreau sa imi bat joc de munca mea!
    Multumesc!

    Intre timp : WIP c8b74f35-00ed-41d5-b74a-6df5582d0401.jpg
     
    Ultima editare: 3 Mai 2018
    Gabi_KGT, Iasmin90, Andu333 și alți 5 apreciază asta.
  19. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    So.....masina a stat parasita cateva zile in BV si era in stadiul asta:

    20180503_193916.jpg 20180503_193920.jpg 20180503_194846.jpg

    Am mers la self si am urmat procesul clasic : prespalare cu Magifoam, spalare 2 galeti cu Sonax Extreme Shampoo si apoi inca o mana de Sonax Brilliant Wax pentru refresh(in ultimele 2 luni am dat pe ea un strat de FK1000P si 2X Sonax).

    ref3.jpg

    Am terminat pe intuneric si nu am mai apucat sa fac poze aseara, iar dimineata am facut doar 2 poze de reflexie:

    Ref.jpg ref2.jpg
     
    speedy82, scooby88, Tudor.r și alți 18 apreciază asta.
  20. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    N-as vinde sub nici o forma masina asta sa fiu in locul tau !
     
    Chriss_Deejay și Xtremer apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta