1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A4 - B8,5 - Black Beauty (pentru mine)

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de smurff, 30 Iul 2019.

1. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    Audi A4 (B8,5 - CGLC, B8 - CAGB, B7 - BRD, B6 - AWX)
    După îndelungi discuții și căutări, am ajuns la concluzi ca oglinzile sunt bune. Diferența dintre terminația H și J consta in partea de memorie a poziției sticlei de oglinda, care se poate seta pe mai mulți șoferi, lucru care pe mine nu ma avantajează.
    Referitor la montaj, așteptăm vremea calda sa nu stricam una, alta din cauza frigului materialele plastice sunt casante și nu vreau sa rup ceva.
    Dar, a mai apărut o dilema: nu ma pot hotărî asupra culorilor la oglinzi și la ornamentele de prag: argintii, negre, aceeași nuanță cu grila față sau aluminium...
    Dacă aveți propuneri, le aștept cu cea mai mare plăcere, mai ales ca sunt in așteptarea temperaturilor pozitive și nu ma grăbește nimeni.
    Mulțumesc frumos colegilor care m-au ajutat sa elucidez misterul.

2. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    06.03.2020 - la 213.900 km am schimbat placutele o data cu trecerea la rotile de vara.
    Cele vechi mai aveau ~ 1 mm si erau originale cu sigla ATE, am pus ATE, dar cateodata cand pun frana, in momentul opririi se aude un scartait infundat, in rest sunt Ok.

George Stoica apreciază asta.
  3. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    Nu mai avem, deocamdată noutăți, de ceva timp face un mic concediu de odihna in parcare, deoarece a apărut un membru mai mic cu care încearcă soția sa se acomodeze, iar pentru mine e perfecta de oraș.
    Pot sa spun ca va urma o mică atenție la exterior.

Dacă folosesc ceara înainte, acesta se poate da după?

George Stoica apreciază asta.
  4. Cosmin ZKG

Cosmin ZKG Moderator Staff Member

Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+ /\ Bmw E30 1989 325i m20b25 /\ VW Golf VI 2010 1,6 mpi DSG
    De preferat sa nu dai ceara lichida înainte , sa nu existe bariere intre ceara solida și lac.

5. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    Întreb, cu toate ca o parte dintre voi o sa considere ca întrebarea este deplasata, ce-mi recomandați dintre cele doua după polish?
    Pun aceste întrebări, deoarece mașina este negru simplu și lucios și se cunosc toate urmele pe ea.
    Mulțumesc frumos.

6. Cosmin ZKG

Cosmin ZKG Moderator Staff Member

Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+ /\ Bmw E30 1989 325i m20b25 /\ VW Golf VI 2010 1,6 mpi DSG
    Blacklight si Finish Kare 1000p :icon_thumright:

7. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    Va mulțumesc frumos.

8. smurff

smurff Silver Member

Locație:
    Bacau
    Masina:
    De cad a venit cealaltă mașina, aceasta se odihnește, aproximativ 2000 km in ultimul timp.

Distribuie pagina asta