1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C5 Allroad 2.5 2002 AKE

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Aliniutz, 20 Mai 2020.

  1. Aliniutz 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2018
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    Allroad C5/ 2003/ AKE
    Buna ziua!
    In sfarsit mi-am indeplinit o dorinta pe care o am de 15 ani si am achizitionat o masina "misto".
    Rulaj 322.000 km, fabricata 2002, 2,5 TDI, tiptronic, intr-o stare de invidiat ( dar care necesita multa atentie).
    A ajuns acasa de 2 zile, am scos periuta de dinti la ea, primele rezultate in urma operatiunii de curatare fiind foarte incurajatoare.

    Va multumesc pentru sfaturile pe care o sa mi le oferiti !

    thumbnail.jpg

    thumbnail (1).jpg
     
    nucugheri, borsy și arazvan2002 apreciază asta.
  2. Ciobanu Cristian

    Ciobanu Cristian 3rd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2017
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi a6 2001 2.5 tdi AKE quattro 6+1
    Felicitari pt achizitie ! Pune mai multe poze sa vedem si ce optiuni are :) . Ca prim sfat ce il pot oferi oricarui proaspat proprietar de AKE este sa verifice axele cu came !
     
  3. Aliniutz 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2018
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    Allroad C5/ 2003/ AKE
    Multumesc, sunt la capitolul curatat sa vad pe ce am dat banii. Dupa aproape 20 de ani sunt impresionat de calitatea materialelor atat la interior cat si exterior.
    Asa arata dupa degresat, foarte bine dupa parerea mea.
    Masina are incalzire stationara, trapa, incalzire in scaunele din fata, incalzire in bancheta (nefunctionala), perdelute geamuri laterale spate si haion.
    A avut din fabrica navigatie si magazie cd in portbagaj (acum pe masina este montat un radio cu cd), vreau sa achizitionez si sa montez echipamentele originale.
    Cam asta stiu in momentul de fata despre masina.

    IMG_20200520_205707.jpg IMG_20200520_205736.jpg IMG_20200520_205707.jpg IMG_20200520_205749.jpg
     
    Ultima editare: 21 Mai 2020
    arazvan2002 apreciază asta.
  4. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Felicitări pentru achiziție!

    Păcat cu normele astea de poluare că de mult îmi treceam în semnătură un astfel de model.
     
  5. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Felicitari pt achizitie!
    O masina pt cunoscatori care la vremea ei era un vis de avut in Ro si care in continuare ramane emblematica.
     
    911turbo și Iulian06 apreciază asta.
  6. Aliniutz 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2018
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    Allroad C5/ 2003/ AKE
    Un pas mare facut cu ajutorul colegului Nucu.
     
    tpy apreciază asta.
  7. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Bine ai venit. Este cred cel mai frumos model pe platforma C5.
    Sa-l stapanesti sanatos. Trebuie insa sa-i acorzi o atentie deosebita, este o masina careia "ii cam plac banii" :)
     
  8. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Stai linistit, o sa ramai in continuare impresionat...Modelele dupa 2010, nu ridica stacheta cu nimic, poate doar vei trăi dezamagiri.
    A6 C5 allroad, ramane un tanc si dpdv a materialelor folosite si dpdv a motorului / tehnologiei.

    Ca si modificari, deoarece observ ca ai 2Din, poti merge pe un retrofit la RNS-E. Va schimab si va intineri interiorul cu cel putin 5 ani. Spor si vorba lui Nucu, ceva "cascaval" o sa pape, deci spor la investitii !
     
    911turbo apreciază asta.
  9. Iulian06

    Iulian06 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2017
    Locație:
    Osnabrück, Germania
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0TDI (105kw-CJCA) CVT
    Felicitari pentru achizitie !
    E am avut una sedan tot AKE , nu am avut probleme decat cu pompa (cam frecvent) dar in rest talpa. Intr-adevar sunt mai pretentioase dar si ofera.
     
  10. Aliniutz 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Dec 2018
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    Allroad C5/ 2003/ AKE
    Salutare,
    15.000 de km, reparații luna de luna făcute în regie proprie 80%. Dacă mașina ar fi nimerit la un simplu utilizator cu 2 mâini pe stânga ar fi ajuns la dezmembrări în scurt timp.
    Acum am ajuns la 80% din ce îmi doresc eu sa fie mașina asta și pot sa spun ca nu o sa renunț niciodată la ea.
    Dacă mașina e în mințile ei oferă niște satisfacții imense (cel puțin pentru mine).
    Sistemul de suspensii este de departe cea mai delicata componenta a Allroad-ului dar acum exista mai multe variante, unele foarte accesibile ca si pret si care chiar își fac treaba.
    Concluzia mea ar fi ca este o mașină care poate trai mai mult de o viata de om dacă este îngrijită corect.

    IMG_20210311_123131.jpg IMG_20210311_123210.jpg IMG_20210311_123147.jpg
     

Distribuie pagina asta