1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 sau A7 spionat pe Nurburgring

Discuție în 'Stiri Audi' creată de teg, 7 Iul 2009.

  1. stressgeorge

    stressgeorge 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    BMW 318 (E46) 1.9i 118 CP an 1999
  2. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
  3. IS55PRO

    IS55PRO 6th Gear Member

    Înscris:
    24 Mai 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 4F 2.0 TDI 175CP
    A se consemna ca eu unul nu am zis ca masina este A6 C7 !!!! Eu doar am pus pozele si: "Poze facute de mine la un a6 la care se lucreaza in iasi/ro. Pozele sunt facute in parcarea la Continental - O divizie preluata de la Siemens. Initial am crezut ca e vb de aceeasi masina pozata la Nurburgring, dar acum vad ca sunt alte numere. "

    A se observa ca am pozat expres numerele pt a le compara cu cele din pozele de pe SpyShots.nl.

    Oricum cei de la promotor au preluat textul de pe un blog, si cel care a scris pe blog cred ca nu a vazut pana acum un a6 modelul 4f (actual), care are tevi duble de evacuare: "prototipul este tradat de tevile duble de evacuare si îmbinarile relative ale întregii caroserii."
     
  4. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    e clar una din masinile de teste pentru A6 C7 - evident ca nu or sa faca doar un prototip, fiindca se testeaza mai multe componente in acelasi timp.
    am vazut comentariile de pe promotor, dar cum zicea cineva acolo, nu le putem cere cititorilor promotor sa vada diferentele subtile intre A6 actual si masina de teste. si mie, daca mi-ai arata de ex. 2 kia in aceasta situatie, nu m-as prinde prea repede, fiindca nu le-am studiat niciodata.
     
  5. teg

    teg Moderator Staff Member

    Înscris:
    6 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6
    Audiblog considera ca masinile de teste surprinse inclusiv la noi ar testa mai degraba platforma lui A7 decat cea a lui A6 C7

    Cateva fotografii noi atasate
     
  6. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    Cristi esti maret.
    felicitari atat tie cat si colegilor care ne-au facut internationali....
    up up up and away
     

Distribuie pagina asta