1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

ACC - (Adaptive/Automatic Cruise Control) la A8 D3 - instalare ulterioara - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A8 D3 (2003 - 2010)' creată de MariusJkr, 8 Iul 2020.

  1. MariusJkr

    MariusJkr 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Mar 2017
    Locație:
    Germania / Constanța
    Masina:
    Audi a8 3000 2015 CTB 258 cp
    Salut,
    Am rupt scutul care vine sub bara fata, am montat altul nou și îmi apare eroare la ACC. A mai întâmpinat cineva așa ?
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se face diagnoza si se fac verificari. Un forum functioneaza in felul urmator: dupa ce ai facut tot ce era de facut (diagnoza, reparatii, demontare, inlocuire piese defecte cu alte piese noi si originale, curatare senzori si asa mai departe) si ai epuizat toate solutiile, atunci cand ai probleme, citesti si intrebi pe forum. Tu ai procedat exact invers.

    Ulterior trebuie sa scrii si sa spui cum ai rezolvat o problema pentru ca un forum asa se construieste, nu pe intrebari ci despre cum am rezolvat o problema. Bafta.
     
  3. MariusJkr

    MariusJkr 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Mar 2017
    Locație:
    Germania / Constanța
    Masina:
    Audi a8 3000 2015 CTB 258 cp
    Sunt in Germania. Durează pana pot sa fac o testare la ăștia aici. Am pus doar o întrebare. Stiu ce am de făcut dar am zis ca a mai întâmpinat cineva problema asta. Poate am atins eu ceva când am montat scutul.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pai tocmai ca ai atins/smuls ceva trebuie sa urci masina pe elevator sau sa mergi la cineva cu rampa. Chiar daca a mai intampinat cineva problema asta si iti spune sa urci masina pe elevator, ce faci ? O urci pe elevator din tastatura acasa ? In Germania sunt garaje care se pot inchiria cu ora si cu tot cu scule.
    Mergi la un TUV = I.T.P. care are rampa sau un stand de directie cu rampa si intra sub masina. Este asa de greu sa faci asta ?
    Nu stiti sa va descurcati de loc si in niciun mod. Putina initiativa si din partea voastra nu doar intrebari aiurea si inutile.
     
    audi66 apreciază asta.
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Rad continuu de 5 minute. :))
    Cristi, trebuie doar sa scoata cricul din portbagaj si sa depuna putin efort.

    Daca eroarea a aparut cand a rupt scutul, e de la sine inteles ca eroarea a persistat si la montajul scutului cel nou. Deci cine a montat scutul la momentul respectiv putea arunca o privire acolo.
     

Distribuie pagina asta