1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Airbag - martor aprins in bord sau eroare pe tester la A4 B6 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de Sorin87, 29 Dec 2008.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se vede ca nu ai citit nimic din acest forum. Se "pun" firele pe direct. Tai mufele si unesti firele direct. In plus userul caruia i-ai adresat intrebarea nu a mai accesat forumul de peste 1 an. Nu crezi ca era cazul sa verific asta inainte sa intrebi ?
    In plus cine ti-a facut diagnoza stie sa umble cu VCDS si este electrician ? Pentru ca altfel de ce are diagnoza ? Adica la electrician auto profesionist, nu un agarici, ai fost ? Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.
    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
     
  2. CVasi23

    CVasi23 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2018
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4 B6, AVF 1,9 tdi 2004
    Citesc de vreo 1 ora pe forum, am vazut pe la pag 6-7 si nu stiam daca merge aceaiasi metoda si la mine sau trebuie schimbat ceva? Am gasit postarea aceea unde avea eroare ca a mea, de curatat mufa am curat, am vazut si clipul de pe youtube de la pag.7. Multumesc de sfat.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Incearca si vezi ce se intampla. Nu face tu asta daca nu ai mai facut asta pana acum. Se foloseste depinator si trebuie sa stie ce sa faca cel care umbla pe acolo. Scoate borna minus de la baterie. Mai multe stie ce are de facut un electrician.
     
  4. turbocip

    turbocip Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2009
    Locație:
    București / Voluntari
    Masina:
    Audi A4/8E 1.9TDI 185 CP
    Verifica mufa de sub scaun sofer in prima faza.
    Dar poate fi problema si de cablaj pe traseu ecu airbag/scaun sofer...
    Atentie - pe sistem airbag umbli doar daca stii/intelegi sistemul acesta.
    Succes!
     

Distribuie pagina asta