1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Apa in masina la A4 B7 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de cristi11, 12 Ian 2008.

  1. Radu9696 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2018
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A4
    Am reusit sa scot apa. dar cu tot cu garnitura aia de cauciuc scapate in gaura. Am scapat tot ce era acolo sub baterie in jos......mizerii , frunze .... o gramada de apa si nu stiu sigur daca a avut garnitura aia de cauciuc, pentru ca nu se vedea de mizerie....
    Este vreo problema daca a scapat acolo ? (A4 B7)
     
  2. gutza25

    gutza25 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Ian 2012
    Locație:
    Fetești - Ialomița
    Masina:
    A4 B9, an 2017, 2.0 tdi DETA, 190 cp, cod cutie RYQ
    Nu este nici o problema.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Radu in primul rand ti-am mutat mesajul in topicul dedicat conform cu modelul tau de masina care o ai.
    In al doilea rand ca sa nu iti fie sterse mesajele pe viitor te rog, sa modifici/completezi profilul tau cu masina ce o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi, cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     
  4. RIDDICK

    RIDDICK 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2013
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4, 2.0 TDI, 140 CP - 2006, Cod: BPW, PDF - OFF.
    Rog si eu un ajutor sau o idee unde sa caut problema...
    Recent am revopsit masina integral si doar de o vreme am observat sa in partea dreapta spate bancheta din spate mi se imezeste...
    Nu am putut observa mai repede deoarece tin masina sub prelata.
    Aveti vreo idee de unde poate fi? Daca acolo este ceva scurgere care in urma lucrarii sa astupat din gresala? Pe partea stanga nu se intampla...
    Interesant ca sus tavanu nu e ud deloc, doar bancheta, geamu nu a ramas deschis sa zic ca e de acolo.
    Vreau sa demontez tapiteria de pe tavan sa vad daca problema e de acolo....in alte idei nu stiu de unde altundeva ar putea fi...
    20181021_114933.jpg 20181021_114859.jpg 20181021_114739.jpg
     
  5. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Asa am patit si eu precum colegul RIDDICK, dupa zilele acestea in sir de ploaie: bancheta uda, plafon perfect uscat.

    Mentionez ca masina a stat parcata cu botul ridicat. Suspectez ca are treaba cu chederul usii.

    Ne poate spune cineva daca a patit la fel si daca poate fi de la chedere?

    P.S: orificiile de la usa nu sunt blocate, insa ocazional cand deschid usa dupa ploi semnificative, curge apa de la prag (pana acum fara sa ude bancheta, insa cu masina parcata la drept). Pragul stanga spate, cel cu pricina il mai gasesc umed in timp ce celelalte sunt uscate.

    Multumesc.
     
  6. AlexPTB

    AlexPTB Platinum Member

    Înscris:
    14 Iul 2017
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B6 2oo4 1.9 AVF
    Eu zic ca in zona ramei sau chederului ar fi problema. Fiind si avant, ar fi exclus pe la luneta. Daca totusi s-ar infiltra pe langa suruburile barei de plafon (bara de plafon vine fixata de fabrica cu suruburi de jos in sus iar pentru demontare trebuie demontata tapiteria de pe plafon). Acele bare au si garnituri de cauciuc, insa nu ar fi o explicatie pentru ca ar fi ud si plafonul si dezlipit de mult.
     
    remix apreciază asta.

Distribuie pagina asta