1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Apa in masina la Audi A4 B9 (8W) - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de CatalinAnghelesc, 18 Oct 2020.

  1. CatalinAnghelesc 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2020
    Locație:
    Pucioasa
    Masina:
    A4 B9,2.0 TDI ULTRA, 2016
    Salut tuturor,
    La masina mea A4 B9 Avant, după o ploaie mai serioasă, cand deschid uşa portbagajului / hayonului se aude ca şi cum se plimba apa prin ea. Se vede că a intrat pe undeva dar nu reuşesc să înţeleg pe unde. Mă poate ajuta cineva ? Mulţumesc.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca o sa demontezi partea care acopera la interior hayonul o sa-ti dai seama pe unde ai apa in hayon. In plus ca sa vezi pe unde intra apa folosesti un furtun cu apa pentru ca sa faci proba si cineva sta in portbagaj cu o lanterna. Asa se descopera pe unde intra apa in portbagaj. Sau se face proba cu fum = abur sau cu o lumina puternica. S-a mai scris asta pe forum de zeci de ori pana acum. Nu inteleg de ce nu cititi topicurile care sunt in celelalte arii despre aceste probleme.
     
  3. CatalinAnghelesc 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2020
    Locație:
    Pucioasa
    Masina:
    A4 B9,2.0 TDI ULTRA, 2016
    Mersi mult. Chiar maine il desfac.
     
  4. Flo1980

    Flo1980 Bronze Member

    Înscris:
    7 Ian 2017
    Locație:
    Franta
    Masina:
    A4 avant 2016
    Intra aici pe Technical service a4b9 pagina 1 ... a fost chemare in service la avant pt lipirea acelei bucati de plastic haion ...
     
  5. Alin.A4B9 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2022
    Locație:
    Austria
    Masina:
    Audi A4 B9 2016
    Salutare;
    În cauza un Audi A4 B9 (8W) 2016 ce are 83.060 Km. Săptămâna trecută am detectat mocheta din partea șoferului și în spatele șoferului uda, am scos-o, am uscat-o, am tras apa din mașină. De o săptămână nu găsesc unde ar putea fi cauza infiltratiilor. Am udat-o la refuz, am desfăcut tot înăuntru și tot nu găsesc pe unde întra apa în masina. Am probat canalele de drenaj ale trapei dar nici vorba sa fie înfundate. Vad ca întra apa de sub pedale, pe lângă caroserie, dar acolo e sudata, nu ar trebui sa pătrundă, apa vine de undeva din spatele acelui metal. Am încercat sa găsesc pe unde ar putea fi problema dar în zadar.
    Când o ud din abundenta pe partea stânga in principal in coltul parbrizului stanga intra apa. Am demontat stergatoarele dar nici urma de fisura. Canalele trapei functioneaza perfect se vede cum vine apa din caroserie pe dinăuntru când o ud la furtun. Am încercat sa fiu cât de explicit am putut deoarece este o situație complicat de explicat. De o săptămână am masina la mecanic și nu ii dam de hac problemei. S-a confruntat cineva cu aceasta problema ? Va mulțumesc anticipat.
     

Distribuie pagina asta