1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Arcuri si Amortizoare la Audi A3 8L - inocuire/modificare cu Arcuri si Amortizoare Sport - ce alegem

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de vlad_te, 4 Oct 2007.

  1. alle_ares

    alle_ares Bronze Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    A3 1.6 8l AVU 2001
    se zice ca cele pe ulei tin mai mult si sunt mai eficiente pe drmurile noastre....asta am auzit
    Alegerea ii apartine fiecaruia
     
  2. alle_ares

    alle_ares Bronze Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    Mediaș
    Masina:
    A3 1.6 8l AVU 2001
    Stie cineva si imi poate spune cum aflu daca amortizoarele mele de pe spate sunt monotub sau bitubular?fara sa le demontez(adica ce echipare ar trebui sa aiva masina).Vreau sa imi comand noi,pe KYB dar pentru masina mea imi da si mono si bi....Si sincer nici nu stiu care e diferenta,sau daca nu conteaza cum ii,se poate monta si - si.
    Mersi
     
  3. FrozenAlex 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2019
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a3, 1.6, 2003
    Salut. Mai are cineva la ora asta combinația amortizoare billstein b4 (sport) și arcuri eibach pro-kit să-mi zică ceva din experiența lor, față de "stock"? Intenționez să fac și eu combinația asta pe un audi a3 8l 1.6. Pe față am și cele 2 arcuri stock rupte în partea de jos.
     
    Ultima editare: 20 Noi 2019
  4. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Am mai postat eu aici sau pe topicul meu impresii de la altii + ce mi-a raspuns cineva de la bilstein (de fapt scrie si in FAQ undeva la ei pe site): cea mai buna combinatie intre confort, sportivitate si longevitate este cu amortizoare stock si arcuri stock. Altfel o sa se duca dracului amortizoarele, mai ales in romania. Amortizoarele stock sunt gandite sa mearga cu arcuri stock. Cu eibach e ok pe drumuri de 8-9/10. Pe restul iti blestemi zilele.
    Eu zic sa iei amortizoare si arcuri echivalente S-line daca chiar te mananca.
     

Distribuie pagina asta