1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Asistent faza lunga - HBA - A3 8V - Montare ulterioara - diverse probleme - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8V (2012 - prezent)' creată de Raileanu Florin, 26 Apr 2020.

  1. Raileanu Florin

    Raileanu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2020
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi a3 8v 184cp quattro DSG
    Buna ziua!
    Am un a3 8v fara high beam assist si vreau sa fac retrofit la aceasta finctie, am cumparat o oglinda din dezmembrari ce are camera pentru high beam assist dar am nevoie de o schita la cablaj, din cate am inteles mai trebuie trase 2 fire si nu stiu de unde pana unde.
    Multumesc mult!
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Citeste integral topicul din aria A4 B8 si te lamuresti. Iti trebuie ELSA instalata si sa te pricepi la electrica auto sau mergi la electrician auto profesionist. Bafta.
     
  3. Raileanu Florin

    Raileanu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2020
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi a3 8v 184cp quattro DSG
    La electronica ma pricep..
    Nu am elsa instalat de asta am si cerut aici o schema si informatii despre codare eventual
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    ELSA o gasesti pe forum in topicul dedicat. Dupa aia, daca stii sa citesti diagramele, punctele de jonctiune, localizarea BCM si CAN, etc., nu mai reprezinta o problema. Cand mai ceri ceva, pentru a te ajuta un coleg care are ELSA si TIMP la dispozitie, scrie obligatoriu seria de sasiu, cod motor si an de fabricatie exact, pentru a putea fi ajutat. Fara a identifica exact masina in programele pentru piese se poate face doar pe ghicite ceea ce doresti.
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Daca isi trece anul fabricatiei si codul motor in profil incerc sa caut eu schema in ELSA.

    EDIT : M-am uitat in ELSA si intr-adevar trebuie sa tragi doar 2 fire, CAN high si low.
     
    Ultima editare: 26 Apr 2020
  6. Raileanu Florin

    Raileanu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2020
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi a3 8v 184cp quattro DSG
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu exista cod motor CUN, poate CUNA 2.0TDI 135 kw.

    Poftim schema.
     
  8. Raileanu Florin

    Raileanu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2020
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi a3 8v 184cp quattro DSG
    Multumesc mult de tot
     

Distribuie pagina asta