1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Asistent faza lunga - High Beam Assist la Audi Allroad A6 C7 - montare ulterioara - codare

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de Red_, 8 Mai 2020.

  1. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Am o intrebare/dilema..
    Se poate ca masina sa aiba HBA, chiar daca nu are senzorul tip "camera " in oglinda ? Sa foloseazca cei de la la e assist sau altceva ?

    Intreb asta ca masina are Bi xenon adaptiv, active lane aasist dar nu are camera in oglinda desi, iconita de HBA imi apare activa cand aprind faza lunga...mentionez ca nu am apucat sa verific noaptea daca chiae functioneaza ...deh, pandemie...

    Vorbim de A6 4G.
    Multumesc
     
  2. jeezy 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Apr 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A6 C7 Allroad BiTDI 2014
    Din cunostintele mele HBA-ul foloseste ori camera din oglinda ori camera aia de desupra oglinzii folosita si de Traffic Sign Recognition (modulul 85).
    Eu o am pe cea de-a doua, pe faruri led cu HBA.
     
  3. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @jeezy Ai dreptate, asa e, am avut ocazia sa testez acum seara si functioneaza cu camera ce e folosita pt. lane assist si traffic sign recognision! Sunt happy cu chestia asta ! Ms de info !
    20200509_212956.jpg 20200509_213232.jpg
     
    jeezy apreciază asta.

Distribuie pagina asta