1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 2.0 TDI BMM 140 cp, 2007

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de mirceacml, 9 Apr 2016.

1. george_gopo

george_gopo Bronze Member

Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI (BLB) - 140 CP, 2006
    Multumesc de raspuns! O sa iau Prasco atunci cat mai sunt in stoc.

2. waf

waf Audi Expert

Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Si e la noroc ? Chiar daca iei Prasco poti primi low cost sau premium ? E vreo modalitate de diferentiere ?

3. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu e la noroc.
    Cele de aluminiu sunt de 2x mai scumpe si bineinteles, daca cumperi online, e mentionat materialul in descriere.
    In cazul meu, 120€ din otel si 270€ din aluminiu.

waf apreciază asta.
  4. mirceacml

mirceacml Audi Expert

Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 175 cp DIO Performance
    Salutare.
    De 1 mai, când alții erau la grătare :), eu eram la resoftare. Am reușit să îi redau viața mașinii, avem 175 cp și 420 nm. La sfatul lui @gabitza121 am zis ca am schimbat destule piese, să încerc să schimbăm și softul. Așadar mi-a făcut legătura cu DIO Performance, unde l-am cunoscut pe Eric, cu care am petrecut 1 mai muncitoresc :))). I-am spus ca o sigura dorință am, sa nu fie fum, restul cat se poate. Și așa am din nou o mașină sprintena și nefumătoare.
    Pot spune ca o simt din nou ca prin 2016, uitasem feelingul ăla sa depășești și să razi, mai ales acum cu cutia asta de CC, cu treptele 4,5 și 6 mai lungi, e superb, zici ca e benzinara. Încep cu a 4 a, și la 140 km/h îi dau a 5 a și rămân la 3000 de ture :).
    Aripile nu le-am schimbat deși le am gata de 3 săptămâni, deoarece vreau să bag mașina la revopsit pragurile. Aaa și între timp am cumpărat și praguri de S3 originale. Le-am găsit în Italia cu 600 lei (față de min 1200 lei prin UK), le-am primit prin cineva deja de două săptămâni, pragurile, plasticele cu inscriptiile S3 pe ele și bandourile de la uși. Lipsește însă capătul de prag pe dreapta, dar îl comand nou. Acum sunt în vacanță de Paște, dar când mă întorc o bag direct la vopsit și sper să găsesc o modalitate să prind pragurile pe sub mașină, ca S3 urile au șuruburi prinse de podea cu piulițe de plastic.
    IMG_4782.jpeg

Cosmin ZKG, stefan550, LucianP și alți 4 apreciază asta.
  5. LAURENTE

LAURENTE 4th Gear Member

Locație:
    Iași
    Masina:
    Porsche Panamera 4s 2.9 biturbo
    Mai bagi multi bani in sacul asta fara fund ? :sign_omg:

6. bobalex18

bobalex18 Audi Expert

Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    De unde știi ca ai 175?

Îți recomand un hyundai ca să ai și tu masina?

stefan550 apreciază asta.
  7. LucianP

LucianP Bronze Member

Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A3 2.0TDI 2006 BMM Quattro
    Eu aștept postarea aia cu retrofitul de Quattro, eventual Torsen. Asta așa pentru a sărbători 10 ani de ownership
    Sărbători fericite!

8. mirceacml

mirceacml Audi Expert

Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 175 cp DIO Performance
    :)))))))))))
    Apreciez aceste comentarii sincere și constructive :))))). E o onoare ca am reușit să îi scot din bârlog pe Laurențiu și Gabitza, ca Bogdan nu a avut vreo reținere până acum :))).
    Lucian, Quattro nu va fi deoarece … nu va fi, omologarea aia mă reține cel mai mult, să știu ca în documente e FWD și ea e 4x4, piticii nu pot trăi așa.
    Azi mi-am luat de la DIO și un catalizator cu 400 de celule să îl montez pe evacuare, să fiu eu mai împăcat.

IMG_4786.jpeg IMG_4787.jpeg

DonDoneL, mihaicristian, Cosmin ZKG și alți 7 apreciază asta.

Distribuie pagina asta