1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 2.0 TDI Quattro SLine 2015

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de SnoopDario, 9 Ian 2020.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. SnoopDario

    SnoopDario 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 TDI 2.0 SLine Quattro
    Salutare !

    Masina am achizitionat-o in August 2018, anul de fabricatie este luna Mai 2015.
    Culoarea neagra (dupa cum se poate vedea si in fotografii) A3 Limousine 8V.

    Avea 118.000 km la bord cand am achizitionat-o de la dealer-ul Audi din Ingolstadt cu 17.500 Euro.
    In momentul de fata am aproape 160.000 Km si urmeaza sa ii fac al 3lea schimb de ulei.

    Ideea e ca trebuia sa ii schimb si uleiul la cuplajul Haldex, vreau sa ii schimb si lichidul de frana, sa aerisesc ambreiajul.

    Schimbarea curelei de distributie doresc sa o fac aprox la 180.000 de Km (asa mi-a recomandat un mecanic) cei de la reprezentanta mi-au zis ca pot schimba distributia la 210.000 de km.

    Eu as vrea sa verific distributia la reprezentanta, sa imi spuna cum se prezinta si daca e necesar sa o schimb mai devreme sau e ok sa o schimb in jurul a 200.000 de km, inca nu stiu sigur. Am inteles de la alte persoane ca se poate verifica cureaua de distributie cu un aparat special care dispune de un senzor si verifica cat de intinsa este.

    Una peste alta, nu am avut pana acum nici o problema cu masina, anul trecut prin octombrie am schimbat amortizoarele si discurile cu placutele de frana, atat, in rest doar schimbul de ulei.
     
  2. SnoopDario

    SnoopDario 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 TDI 2.0 SLine Quattro
    Bună!
    Din păcate am avut un accident cu ea, am primit daună totală.
    Rog un admin să șteargă această pagină, cu părere de rău :(

    Mulțumesc!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta