1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 , 1.9 , S Line

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de audi A4, 20 Oct 2007.

  1. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    nasol ...in cazul asta cred ca trebuie sa cautam "fetele" de la butoane..cam greu si cred ca la firma ...ne sparg astia !!:think:
     
  2. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Asta depinde de cat de mult tii la masina ta ............ :):):)

    Cred ca la un shrot sau ceva de genul asta ai putea gasi unele elemente ce se pot schimba mai usor cum ar fi butoanele sau parti mai mici care se pot inlocui fara sa schimbi tot bordul. :think:
     
  3. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    Am pus poze !!! sper sa va placa ...tot ce se vede albastriu la interior este NEGRU....:w00t::icon_thumright:
     
  4. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    pai eu nu vad nimic!:(
     
  5. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    sunt eu cam in ceata la ora asta, da nu vad nimic
     
  6. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    unde drac sau dus pozele ?!?!:blink:
     
  7. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    intrebare

    spuneti-mi si mie unde sa le pun ca sa se vada..ca vad ca sau dus in nustiu ce galerie
     
  8. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Fratilor, pozele sunt in galerie, nu le-a furat nimeni!!!:):):) Poti sa le lasi si acolo, cine vrea sa le vada sa intre in galerie. Dar totusi daca vrei sa postezi cateva si aici dai "Manage Attachments" mai jos si le atasezi aici! Lasa ca si in galerie e si mai bine, acolo, oricine, oricand vrea sa le vada, poate sa deschida galeria si ajunge mai repede la ele decat aici in thread!
    PS: le-am vazut si e super faina masinutza! Felicitari si sa ai parte de ea!
     
  9. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    Multumesc :friends: ..sint incintat de ea.....singurul tuning care l-as face ,ar fi stopuri cu led si faruri cu angel eyes, ca ma omoara "luminarile"alea galbene de pozitii...ca in rest nu cred ca ii mai trebuie nimica.
     
    Ultima editare: 29 Oct 2007
  10. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Stopuri cu led pe spate??? Treaba e in felul urmator: sunt stopurile acelea de prost gust cu sticla transparenta dar cu becuri normale, mi se par niste gadgeturi ieftine, dar costisitoare si tot pe spate sunt si stopuri cu leduri, care dupa parerea mea sunt destul de ok dar trebuie sa fentezi compu de bord, pentru ca iti va da eroare la leduri (eroare bec ars)! Euam pastrat stopurile pe spate originale si sincer cel mai mult imi place asa!
    Referitor la faruri, mi-am pus kit xenon si am schimbat si pozitiile cu leduri albe (alb gheata, nu albastre). Le-am legat in paralel cu cele vechi de 5w pentru ca altfel imi dadea eroare de bec ars la bord. Am auzit ca ar mai fi fost o solutie sa pun ceva releu si nu era nevoie sa le leg in paralel, dar nu am vrut sa ma mai complic! Asta daca vrei led in pozitia din fata, daca vrei "engel eyes", va trebui sa schimbi tot faru si sa iei faruri din alea cu "angel eyes", dar costa cam 9 milioane. Nu cred ca merita, mai ales ca este o chestie furata si copiata de la BMW! Daca o sa apara (nu a aparut inca) mi-as pune ceva leduri pe pozitia din fata ceva gen R8, A5, probabil ai vazut. Astept sa apara ceva asemanator!
     
  11. razvan_wdr

    razvan_wdr 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8 2011 Ambi* Luxe
    felicitari pentru achizitie! arata foarte bine
     
  12. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    stopurile alea numai cu becuri si sticla transparenta....nu imi plac nici mie (dar sti ca nu poti sa te.....in gustul omului) unora le plac si alea...dar am vazut un a4 cu stopuri pe leduri (este un model in "v") super tare se vad!!!..cel putin mie imi plac
    uite aici modelul :
    http://www.instalatiixenon.ro/produse/137/Stopuri-clare-cu-LED-uri/displayInfo.html

    Si cit despre ledurile de la R8....super tare ..dar nu cred ca s-ar putea face sa se potriveasca si A4....dar mai stii!!!
     
    Ultima editare: 29 Oct 2007
  13. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    multumesc...
     
  14. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Cunosc firma, m-au aburit cu niste becuri MTEC, vreo jumatate de an, pana la urma au spus ca nu mai aduc. Am vrut sa bag in proiectoarele de ceata becuri MTEC de 4700K asemanatoare cu xenonu, pana la urma m-am enervat si am bagat xenoane si in proiectoare. Cat despre stopul cu led, nu stiu ce sa zic, mie sincer nu prea imi place (este doar parerea mea!!!). Poate la tine pe masina ar arata bine pentru ca este argintie, dar la mine pe negru in nici un caz nu ar arata bine, de aia raman cu originalele pentru ca rosu da bine pe negru.
     
  15. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    la tine cred ca da bine astea:
    http://www.instalatiixenon.ro/produse/139/Stopuri-clare-cu-LED-uri/displayInfo.html

    sau astea:
    http://www.instalatiixenon.ro/produse/138/Stopuri-clare-cu-LED-uri/displayInfo.html

    Sti cum se vad noapte?!..supper tare..
    modelul asta
     
  16. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
  17. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    modelul asta pererea mea, arata bine doar pe pozitie (nu prea au nici`o legatura cu modelul original al triplei)! In rest becurile de semnalizere sunt puse total aiurea, inspre interiorul masinii.. si se si ard destul de repede .

    Eu iti propun sa`ti iei modelul pe care il am eu - de la In Pro parca sunt.

    numai bine.
     
  18. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    sunt niste baieti la Buc , care fac ceva de genul asta. Am vazut eu poze cu un A4 facut asa.
     
  19. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    si apropo frumos S-line`ul... e la fel ca a mea, doar ca eu am tapiteria pe crem :icon_thumright:. Sa ai grija de ea pt ca este o masina deosebita si destul de rara la noi, mai ales pe motorizarea de 1,9.

    numai bine.
     
  20. audi A4

    audi A4 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 , 1.9 TDI PD, S Line
    multumesc frumos....eu initial cautam ceva ca al tau negru cu piele crem...dar cind am gasito pe asta mi-a placut mult.

    a ta este mult mai tare ,iti spun eu

    te salut
     
    Ultima editare: 30 Oct 2007

Distribuie pagina asta