1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B6 Quattro 1.8 Turbo cod motor BEX

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de George Razvan, 14 Feb 2021.

  1. George Razvan

    George Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2017
    Locație:
    Derby - UK / Bacau - Romania
    Masina:
    Audi A4 1.9tdi(BKE) 2005
    Salutare tuturor,
    De anul trecut, sunt si eu proprietarul unui A4 B6 1.8T cod motor BEX, Quattro.
    Masina este model Anglia, dar este intr-o stare foarte buna, aprox 180.000 km..
    I-am facut cateva upgrade-uri pana acum. Mentionez ca masina e stage1, cu diverter valve Forge, pompa benzina debit marit, filtru aer sport.
    Masina vreau sa o pastrez, pentru mult timp si as vrea sa-i cresc valoarea cat mai mult.
    Va multumesc.
     
  2. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Arata foarte bine gri :) filtrul ala alb KN e de ulei?! Raspuns la multe din intrebarile tale gasesti in sectiunea Tuning. Daca masina e de uk, vezi sa nu aiba rugina pana sa te apuci sa bagi bani in ea. Cat despre crescut valoarea, aici in Romania nu se mai pot inscrie masinile RHD, iar in Anglia stii si tu cum sunt preturile la masini vechi.

    Ce pompa de benzina ai pus ?
     
  3. George Razvan

    George Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2017
    Locație:
    Derby - UK / Bacau - Romania
    Masina:
    Audi A4 1.9tdi(BKE) 2005
    Masina am inscris o din vara trecuta... stiam ca nu o sa se mai inmatriculeze din ian 2021!Sper sa nu ma oblige sa schimb volanul la primul ITP!
    Filtru alb e de ulei!
    Nu stiu ce pompa de benzina e.... ca a schimbat o fostul proprietar, dar e ceva diferit ca se aude bazat cum baga benzina cand pun contactul!
    Am incercat sa atasez 2 filmulete dar sunt prea mari ca sa le pot atasa aici!
    E tanculet pe dedesubt!
    Multumesc de indicatia “tuning”!
     
  4. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Arata bine. Sa o stăpânești sănătos.
    @lowlife se pot înscrie. Plătești vama și ii faci conversie.
     
  5. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Pt filtru de ulei eu folosesc Mann W950/4, e mai mare. Schimba filtrul de benzina cu unul original daca nu ai facut-o deja. Pompa e f bine ca e schimbata :)
     

Distribuie pagina asta