1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A5 Sportback

Discuție în 'Stiri Audi' creată de f4271, 14 Noi 2007.

  1. Gorobete

    Gorobete Gold Member

    Înscris:
    29 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Trocarici
    Mi se pare mai interesant si frumos un S4 decat acest S5 Sportback... Desi au performante similare, pe hartie S4 este putin mai agil (versiunea S-tronic caci la cea manuala diferentele sunt mai mari) ,probabil kg in minus carora inca nu le gasim o explicatie exacta...
    Iar d.p.d.v. estetic, mi se pare mai frumos "botul" lui S4 datorita farurilor mult mai stilizate si mai cu bun gust decat la A5/S5... Sunt curios cum va arata aceasta masina in realitate...
     
  2. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Pt membrii clubului ce vor fi prezenti la Albota, PORSCHE ne-a pregatit o surpriza ;) .... un A5 Sportback spre studiu :)
    Detalii in thread-urile aferente intalnirii.
     
  3. sere

    sere 3rd Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti & Constanta
    Masina:
    A3 Sportback 2.0FSI
    Chiar aseara in bucuresti pe calea mosilor am vazut un A5 Sportback negru cu nr rosii cu motorizarea de 3.0tdi. Arata bine dar nu era ceva uau sa te dea pe spate ...botul masini de A5 spatele gen A4 stopurile in aceeasi forma doar un pic mai mici si din lateral gen A6... pe mine unu nu m-a impresionat o sa pun si o poza facuta cu telefonu pe fuga.
     

Distribuie pagina asta