1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 4F Avant Daytona Grey

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Ursachi Catalin, 13 Iul 2021.

1. Ursachi Catalin

Ursachi Catalin 2nd Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 170CP 2011 CAHA
    Daca ai un link exact, ca sunt multe pe Aliexpress si nu stiu pe care sa o aleg. Oare difera sedan/avant?

2. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    De aici am luat-o acum 3-4 ani.
    https://a.aliexpress.com/_msUw8cO

Nu am avut nici o problema la montaj, cu manerul de deschidere, lampile la nr. sau suruburile de prindere ale ansamblului, a fost totul plug&play.

M-am chinuit putin sa trag firele prin mansonul de cauciuc al portbagajului, dar atata tot.

Nu stiu daca difera ceva de la non-facelift la facelift sau de la avant la sedan.
    Dar poti demonta ansamblul tau si masura, vanzatorul are destule informatii in descriere, pentru o eventuala comparatie.

In perioada aceea avea doar Option A, a costat vreo 50-60€, acum vad ca e 37€ cu transport gratuit si optiunile sunt mult mai multe.

Eu am montat-o pe MMI 2G, fara a activa acele linii de ghidaj si calitatea era exceptionala atat ziua cat si noaptea (poate si din cauza ca aveam lampile de la nr. de pe Aliexpress cu 18 led-uri, lumineaza mult in spatele masinii).

O sa iti mai trebuiasca un adaptor RCA Male - Fakra female, tot de pe Aliexpress.
    Sau, depinde cum o conectezi tu …

Ultima editare: 21 Noi 2021
    Ursachi Catalin apreciază asta.
  3. turbo_diessel

turbo_diessel Bronze Member

Locație:
    Belgia/Suceava
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 2.7 TDI CAND 163CP quattro
    Eu varianta aceasta am ales-o, tot asa, la calitate este super, si ca prindere a fost plug&play, a trebuit sa fac doar un mic decupaj pentru a trece cu cablurile, dar sigur nu va fi lucrul acesta un impediment pentru tine. Nu necesita adaptor RCA Fakra daca o conectezi la interfata CarPlay.
    € 26,26 19%OFF | HD AHD 1280x720P MCCD Starlight Night Vision 170 Degrees Fisheye Lens Car Trunk Handle Camera For Audi A3 A4 A6 A6L S5 Q7
    https://a.aliexpress.com/_mPbQ0Wa
    Mentionez ca eu am tot C6 avant facelift ca si tine.

Ursachi Catalin apreciază asta.
  4. Ursachi Catalin

Ursachi Catalin 2nd Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 170CP 2011 CAHA
    Am trecut si la rotile de iarna. Le mai dau o pauza si anvelopelor de vara.

IMG_1728.jpg IMG_1727.jpg

stefan550, Andu333, mihaicristian și alți 2 apreciază asta.

Distribuie pagina asta