1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 C7 2016 BiTDI Competition

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Faceless, 3 Mar 2020.

  1. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Cred ca era de preferat sa mergi pe ceva original sau ceva firma de top de jante. La asa masina nu stiu ce sa zic cu firmele astea de jante :(
     
  2. Faceless

    Faceless 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Oct 2016
    Locație:
    Otopeni
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 BiTDI 2016
    Am vrut neaparat noi. Originale noi care sa imi placa erau mult prea scumpe. Deja am jante cu "wow" factor si nu mai voiam sa fiu stresat la fiecare denivelare/groapa si pe timpul iernii, asa ca am mers pe ceva care sa nu ma coste prea mult.
    Din cate am inteles, din punct de vedere al calitatii sunt ok aceste jante de la AEZ; vedem in timp cum rezista.
     
    george_gopo și AndreiF92 apreciază asta.
  3. SosoKTM 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Aug 2020
    Locație:
    București
    Masina:
    AllroadC7 bitdi 2018
    nu iti e mila de 19 pt iarna? Da, stiu, cobori de la 21', dar....tot RRomanica avem sub anvelope. In poze pare ok 8jET30. La ochi, crezi ca ar fi mers un ET20-25? Intreb pt ca am luat un set de 8,5j ET 26 pe 18 , dar pt. 235/55
    Oricum, sa le porti cu placere!
     
  4. Nicotine

    Nicotine 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2020
    Locație:
    UK
    Masina:
    Audi A6 3.0 TDI CVUB 2016
    EG = C.O.C.-ul de la BiTdi prevede la anvelope optionale doar 3 dimensiuni 19/20/21", posibil din cauza tolerantei etrierilor.
    Din experienta cu rotile de iarna pe 19" e alta viata (suspensie sport S-line; fara perne) fata de 21". Ajuta la confort ca presiunea sa fie un pic scazuta fata de cea indicata pe eticheta.
     
  5. SosoKTM 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Aug 2020
    Locație:
    București
    Masina:
    AllroadC7 bitdi 2018
    Aha, multumesc pentru explicatie. Am presupus ca are oarecum aceleasi roti ca allroad bitdi, ce are 18-20 in carte. M-as mira sa fie frane mai mari la varianta competition, pt 6+20boost cai in plus fata de bitdi standard.
     
  6. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    @Nicotine nu e adevarat. Asa prevede la tine, dar nu la Bitdi in general. Eu am bitdi si in COC am 17,18,19. Asadar intra si roti de 17 (uimitor, nici mie nu imi vine sa cred) dar eu am 19 vara si 18 iarna.

    Ce mici par astea de 19 fata de cele de 21 inch :) Imi pare rau pt ghinion, eu anul trecut am taiat o anvelopa de vara intr-o noapte pe ploaie intr-un crater din minunatul Bucuresti.. asta este.
     
    Nicotine apreciază asta.
  7. ianis365

    ianis365 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Apr 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A7 C7 Competition 3.0 BiTDI 326CP CVUB
    @Ionut Stancu eu la A7 Competition 2017 am jante 19 / 20 / 21" iar din fabrica au venit cu 21". Pe iarna am pus niste rotoare de 20". Cred ca mult mai relevant e ce production codes ai pentru discuri fata/spate. De exemplu la mine pe fata am discuri pe standardul PR-1ZK (356mm) iar pe spate PR-2EJ (330mm). Cine are jante de 17" in omologare cu siguranta nu are aceste coduri pe masina iar discurile si etrierii sunt mai mici. Iar legat de confort, stiu ca 20" par mari pentru iarna dar pernele fac diferenta asa cum si 21" cu anvelope Dunlop runflat se simt confortabile (in poza).
     
    Nicotine și Caprita Emanuel apreciază asta.
  8. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    @ianis365 fix 356 mm si 330 mm am si eu :) Nu are legatura cu franele, are legatura cu ce a configurat neamtul cand a cumparat-o. Daca a pus jante de 21", atunci ala e maxim. La mine a pus de 19" si ala e maxim admis in C.O.C. Destul de simplu. Dar hai sa trecem peste.

    @Faceless mai pune poze, mai dezgroapa topicul putin :)
     
  9. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    @Faceless te-am vazut sambata pe DN1 intre Buc-Ploiesti, erai parcat. Foarte frumoasa masina, mi-a sarit imediat in ochi. :icon_thumright:
     

Distribuie pagina asta