1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 face lift - 2008

Discuție în 'Stiri Audi' creată de Adrian, 12 Iul 2007.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    Nu stiu daca o sa rupa gura targului,la design nu impresioneaza foarte mult fata de modelul precedent,oricum este doar un facelift parerea mea.La fatza e aproape identic cu modelul anterior,in spate se observa mici schimbari.La capitolul motoare cel mai puternic mi se pare cel de 3.0 TFSI si nu cel de 4.2FSI,avand performante egale desi motorizarea V8 dispune de cilindree si cai mia multi.
     
  2. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Hmm nu este noul este doar faceliftul :)
    Mai avem de asteptat pana sa ne impresioneze cu altceva mai proaspat. Totusi asta e mai draguta decat cea actuala
     
  3. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    E mult mai atragator fata de cel anterior,bara din fata ii da un aer mai sportiv ca sa zic asa fata de modelul anterior. de pretz nu zice nimeni nimic? vi se pare mult,putin? Mi se pare interesanta motorizarea 3.0 TFSI care dezvolta aproape acelasi cuplu ca si 4.2 aspirat,sa nu mai zic de consum ca mi se pare mai mult decat acceptabil pentru o masina de 1500 kg cu tractiune integrala quattro pe benzina.
     
    Ultima editare: 18 Oct 2008
  4. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    Stai tu linistit ca sare bine de acel consum care este dat de prodcator.cel putin 10% va fi consumul,care in oras va ajunge lejer la vreo 18-20%
     
  5. bigarel

    bigarel 6th Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 cp S-line
    A4 meu consuma mai putin mixt decat consumul dat de producator...in carte imi scrie 8.3% mi se pare si eu am consum 7.5. Este foarte posibil sa ai dreptate,nu te contrazic dar la tehnologiile care sunt in continua avansare cred ca o sa ne apropiem si de aceste numere date de producator.
     
  6. Gibi Bronze Member

    Înscris:
    2 Apr 2008
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 2006 1,9 TDI
    Hm... parerea mea este ca arata ca noul A4 ceva mai mare, nu ma impresioneaza cu nimic. Personal, vechiul A6 are forme mai dulci, de clasa bussines.
    Dap, vorba lui Cata_adc, mai avem de asteptat pana la ceva nou cu adevarat. Pretul este ok pentru varianta standard; de fapt este pretul din fisierul pdf atasat pe aici pe undeva.
     
  7. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    Mda, si eu sunt de parere ca nu prea impresioneaza. Cum au spus si ceilalti, nu este dacat un simplu facelift in fata la bara si ledurile din faruri (care au ramas aceleasi) iar in spate alte lampi cu leduri si care daca nu ma insel aduc putin cu ultimele de la A4.
    In rest motorizarile sunt intradevar interesante dar nu ma astept sa se incadreze la consumurile date de producator, asa cum a spus si FloRio.
    Iar interiorul a ramas cam acelasi dar,ce am observat interesant la acest model, subiect foarte discutat in ultima perioada pe forum, in consola centrala a aparut un buton separat de "incalzire a oglinzilor" :think:. oare ce i-a determinat sa faca acest pas ca sistemul actual este foarte ok, chiar sa fie necesar un buton separat pentru acest lucru ?
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Eu am vazut unul si mi-am zis,doamne uite si nataraul asta si-a pus leduri in bunatatea de faruri bixenon...
    Dar era modelul nou si diferente nu sunt majore. la prima vedere chiar nu se observa...
    Gibi fie vorba intre noi as prefera noul A4 pe langa A6,fara a mai sta pe ganduri:)
    Repet, gusturile nu se discuta :o:
     
  9. Gibi Bronze Member

    Înscris:
    2 Apr 2008
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 2006 1,9 TDI
    Eu personal ma gandesc deja sa schimb A4 cu A6; nu de alta dar parca ma cam "strange asta micu".;)
     
  10. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Eu sper ca tu vorbesti doar din punct de vedere estetic alegand A4 ........
     
  11. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Da doar estetic ;)
     
  12. cityman 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Skoda Octavia 2 1.9 TDI
    Au aparut preturile si dotarile noului Audi A6 Limuzina si A6 Avant. Cam maricele asa cum am fost tot timpul obisnuiti de Audi.
     
  13. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
  14. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Gata, merci de ajutor. ;)
     
  15. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    Nu e o idee rea, dar sa nu te mire daca in A6 innoti sau joci fotbal :) Eu am vechea generatie de A6(2002-2004) si e urias,daramite cel nou;)Toate bune cu noul A6 facelift, dar inafara de ledurile de la faruri si poate si la stopuri, nu pot sa spun ca imi place...:(
     
  16. andrein

    andrein Bronze Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    piatra
    Masina:
    Audi
    Din cate am vazut ..la ochi .. mi se pare ca nou A6 e ceva mai mic decat generatia veche (cea de pana in 2005).
    Are cineva niste date legate de dimensiunile noului A6 ( interior si exterior ) ?

    Mersi,
     
  17. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Este face lift ... nu model nou.
    Dimensiunile sunt identice.
     
    Ultima editare: 7 Noi 2008
  18. andrein

    andrein Bronze Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    piatra
    Masina:
    Audi
    deci eu faceam comparatie intre modelul de pana in 2005 cu cel de dupa 2005 .
    NU am luat in considerare face-liftul pt ca stiu ca e doar "remachiat"
     
  19. catalinionescu

    catalinionescu 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2009
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi A4 2.0 tdi 2007
    reducere

    eu mi-am cumparat masina din germania si doar penrtu ca a fost model de expozitie ..in care s-au tot urcat toti ,am primit un discount de 20%

    sincer discountul este mult mai mare afara decat in romania
     
  20. Audi-Quattro

    Audi-Quattro 6th Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2008
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Audi A6 1.8T 150 CP
    Mai ales cu BMW seria 7 din 2009.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta