1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi - Ceea ce ma defineste II

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Guest 9896, 31 Dec 2020.

  1. Guest 9896 Guest

    Salutari tuturor,

    Dupa 6 ani de absenta, m-am gandit ca e cazul sa revin la prima dragoste cand vine vorba de masini. Cateva luni de cautari mi-au adus in luna cadourilor masina dorita.
    Asa cum se poate observa si din poze este vorba de un Audi A6 4G, an fabricatie 2017, motor 2.0 TDI 190 Cp.
    In ceeea ce priveste dotarile, masina este pe gustul meu: faruri Matrix, incalzire stationara, scaune reglabile electric cu memorie si incalzite. Pe langa acestea mai sunt cele pe care sigur ochiul vostru critic le va observa din pozele atasate.
    In privinta minusurilor:
    - nu functioneaza TSR,
    - navigatia pare un pic haotica, adica am mers putin cu ea, nu stiu de ce dar nu bate cu Waze sau Maps deloc (nu ma refer la deplasarea intre orase mari, ci localitati mai mici unde alege niste trasee aiurea rau);
    - nu am posibilitatea sa ii montez alte jante + anvelope in afara de R17(sunt singurele trecute in C.O.C., Carte);
    - Camera de marche-arriere destul de slaba pentru acest nivel

    Masina am achizitionat-o la 115.000 km de la un dealer din Bucuresti, adusa din DE, vine cu garantie 1 an si cat de curand un schimb de ulei cutie + revizie la numarul de km.

    Sunt increzator ca si acesta masina imi va aduce acelasi zambet pe buze ca si vechiul A4, atat din punct de vedere al condusului cat si al service-ului.

    Un An Nou Fericit tuturor !


    3.jpeg 1.jpeg 6.jpeg 5.jpeg 4.jpeg 2.jpeg
     
    pop.radu, vladliviu85, Bogdan20cj și alți 5 apreciază asta.
  2. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Bine ai revenit si sa o stapanesti sanatos!
     
    razvanglontz, AudiFannn și Guest 9896 apreciază asta.
  3. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Bine ai revenit si îți doresc să parcurgi mulți km fără probleme. Legat de treaba cu roțile ca nu poți să pui decât ce e scris in talon,nu cred ca e adevărat. Și eu la mașina mea, am doar o dimensiune trecută în talon si am întrebat extra pe individul care lucrează la TÜV pentru că eu locuiesc in DE,și a spus că pot pune orice dimensiune care e trecută pe acel abțibild, de pe stîlpul dintr-e uși fără nici o problemă. Poate in România e altcumva...Să ai noroc de mașină și un an nou mai bun!
     
    AudiFannn și Guest 9896 apreciază asta.

Distribuie pagina asta