1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi Drive Select la A4 Allroad B8 - Instalare buton si/sau activare buton ADS

Discuție în 'Audi A4 allroad quattro' creată de Mariuz, 30 Iun 2018.

  1. Mariuz

    Mariuz 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2018
    Locație:
    Dâmbovița
    Masina:
    A4 Allroad B8.5 2.0 TDI 2015 CJCD
    Salut baieti. In urma activarii ADS,la o scanare,am gasit urmatoarea eroare.Mentionez ca am facut codarea intocmai ca pe site-ul acesta www.audienthusiasts.com/Project_ADS.html. Nu am buton fizic montat, am setat canalele 63...66 intocmai cu valoarea 4(individual) si toate codarile,inclusiv in green menu. Eroarea se refera la modul incorect codat.. Poate imi dati un sfat. Multumesc
     
  2. biju2000

    biju2000 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 8.5 Allroad, S-Tronic, 2.0 TDI 177CP, CGLC, 2014
    In primul rand ar fi trebuit sa urmaresti instructiunile pentru face-lift pe acelasi site http://www.audienthusiasts.com/VagCom_FL_ADS.html
    In al doilea rand in modulul 44 byte 0, lasa bit-ul 4 bifat (DSR activ).
    Am scris asta in sectiunea A4 B8, nu exista nici o diferenta fata de Allroad.
     
    Mariuz apreciază asta.
  3. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Vezi ca la tine la facelift e putin altfel. Gasesti tot acolo si tutorialul pentru FL.
    Iar daca intrai pe topicul dedicat ADS gaseai ce ai nevoie.
     
    Ultima editare: 30 Iun 2018
    Mariuz apreciază asta.
  4. Mariuz

    Mariuz 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2018
    Locație:
    Dâmbovița
    Masina:
    A4 Allroad B8.5 2.0 TDI 2015 CJCD
    Iti multumesc,intradevar chiar sunt diferite setarile. Am observat ca se adreseaza celor cu MMI 3G+,iar eu am model facelift,dar MMI Low asa ca sunt in dilema. Dar,incerc si varianta pentru 3G+,cu toate ca sunt cam sceptic ca functioneaza.
     

Distribuie pagina asta