1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi Q5 2012

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Dan96, 7 Mai 2020.

  1. Dan96

    Dan96 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Aug 2019
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi Q5 2.0tdi 2012
    Va salut!
    Detin un Audi Q5 Sline
    Motor 2.0tdi quattro 170cai CGLB cutie manuala
    An 2012
    Am masina din aprilie 2019 si pot sa spun ca sunt foarte multumit de alegerea pe care am facut-o. Am achizitionat-o la 141.000km din Germania de la reprezentanta Mercedes si in prezent are 158.000km. In tot acest timp nu a cerut nimic doar motorina, iar singurele piese care le-am schimbat au fost doar de ordin estetic si pentru retrofituri din pasiune pentru modificari si pentru a avea masina diferita de a celorlalti.
    Nu pot spune ca e full sau mega full, are dotari decente si suficiente pentru cat am eu nevoie.
    O scurta lista cu ce am modificat:
    Prima modificare care am facut-o a fost retrofitul la pilot automat, masina neavand aceasta dotare din fabrica si asta m-a deranjat la piticii de pe creier, iar dupa asta a inceput proiectul si microbul la modificari care s-au tinut in lant.
    Am continuat cu pedale de inox, nuca schimbator de a3 2016 sline, volan in 3 spite de sq5 tesit( de fabrica avand modelul in 4 spite), oglinda retrovizoare heliomata( nici asta nu am avut-o de fabrica...), audi drive select, butoane geamuri cromate de facelift, navigatie android de 8.8inch si camera marsarier in manerul de deschidere la hayon, trimuri usi si bord piano black de q5 exclusive, folii geamuri fata spate.
    Dupa ceva timp si cu putin noroc am reusit sa achizitionez o parte buna din pachetul de Audi Sq5, mai exact fusta spate cu iesiri pentru 4 tevi, tobe finale cu traseu pana la motor, eleron, stopuri facelift modificate cu semnalizare dinamica(matrix), capace oglinzi aluminiu mat care au schimbat total aspectul masinii.
    Cam astea au fost modificarile pana in acest moment, iar in viitorul apropiat as vrea sa ii fac upgrade la suspensii, frane, soft la motor, infoliat tot cromul cu negru lucios si jante pe 20 (acum am pe 19), precum si semnalizari matrix in faruri si oglinzi.
    Sper ca nu v-am plictisit, va multumesc ca ati citit pana la capat prezentarea masinii mele si va urez numai bine!

    20200329_195852.jpg 20200329_151939.jpg 20200329_131841.jpg 20200507_165504.jpg

    Cam asa arata acum un an cand am achizitionat-o
     
    Hurghis Vasile, asusx51r, Andu333 și alți 7 apreciază asta.
  2. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Sa o stapanesti sanatos! Majora schimbarea pe care i-ai adus-o intr-un timp nu foarte indelungat! Arata foarte bine acum!
     
  3. turbo_diessel

    turbo_diessel Bronze Member

    Înscris:
    15 Mar 2013
    Locație:
    Belgia/Suceava
    Masina:
    Audi A6 C6 2010 2.7 TDI CAND 163CP quattro
    Bine ai venit si felicitari pentru masinuta! Frumoase modificari i-ai adus:applaus:.
    Esti multumit de navigatia cu android? Se impaca bine cu MMI 3G?
    Acum ca ai pus modelul de camera aftermarket situata in maner, mai poti actiona butonul de deschidere de la portbagaj?
    Mult spor in continuare la retrofituri;)
     
  4. DSF

    DSF Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi Q5 2.0TDI 190CP CNHA 2015
    Frumoasa si modificari exact cum am facut si eu pe a mea. Sa o stapanesti sanatos si spor la modificari.
     

Distribuie pagina asta