1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

audi Q7 V12 TDI

Discuție în 'Audi Q7' creată de FloRio, 2 Oct 2007.

  1. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    Daca vrei sa vorbesti liber despre ce crezi tu despre X5 in comparatie cu Q7 te invit aici: http://www.clubaudi.ro/audi-vs-bmw/
     
  2. allex

    allex 3rd Gear Member

    Înscris:
    9 Mai 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B8 1.8 TFSI
    Mda, o alta masina care o vom vedea pe strazile patriei predominant in combinatia vopsea alba + geamuri negre + manele + lant & ghiul, presimt o noua moda printre cocalarii fani Audi si TDI de pe la noi... :D
     
  3. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Nu cred ... sa-ti spun de ce ... pt ca specimenele sus mentionate apreciaza doar ambalajul ... si cum ambalajul este aproape identic cu orice Q7 si-au cam pierdut interesul.
    Acum din cate am vazut la mare cautare este X5 ...
     
  4. keanu1 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2008
    Locație:
    mizil
    Masina:
    bmw 525d
    Se cearta pentru ca asa sunt romanii!! Nu prea inteleg ce inseamna sa porti o discutie si sa accepti ca exista si alte pareri diferite de ale tale!!!
    Ce ar fii daca ne-ar placea tuturor aceleasi lucruri...o plictiseala totala!!!
    E frumos sa vezi cum un bmw intrece un audi sau invers !!
     
  5. Niwi

    Niwi 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2008
    Locație:
    SUA (satele unite ale Almăjului )
    Masina:
    pe jos
    Spuneau "Parazitii" intr-o piesa destul de recenta ca vor sa scoata "ciorile din tuareg inapoi pe craca" . Sa speram ca se vot teme in continuare de marimea lui Q7 si vor alege X5. Asa mai scapam si noi ,ceilalti posesori de Q7,cu obrazul curat
     
  6. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    Eu zic ca nu trebuie sa va simtiti,lasati gurile rele sa barfeasca ca oricum se racesc ele:)
     
  7. snooperR 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2009
    Locație:
    Simleu-Silvaniei
    Buna.Sunt nou pe forum,dar de-a lungul timpului am urmarit cu interes toate postarile facute de dvs,fiecare in parte .Eu am un q7 3.0 tdi . Are saracu vreo 100 si ceva de mii de km , nu are 2 ani inca.S-a umblat cu el de mama focului.Iubesc aceasta masina.
    Vedeam pe paginile anterioare o asa rivalitate intre Audi si Bmw .Stiti cum e,fiecare cu gusturile si parerile.
    Dar,dupa parerea ma umila nu se prea poate compara un Audi q7 cu un X5 .
    E o diferenta foarte mare.Le-am condus ambele,inclusiv noul x5 ( Pachet M, SD,280 cp ) masina fuge,adevarat,e sportiva dar tot nu mi-as da audiutzu meu,asa molcom cum e el ...dar si el fuge :) ...
    Cand am cumparat aceasta masina,am cautat pe ea,am fost la bmw,porsche,mercedes ...si am ales q7 ! Ne-a placut,e impunator !
     
  8. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    bine ai venit printre noi,ai putea sa deschizi un thread la "Sectiunea noilor membrii" in care sa iti prezinti maisnutza,sa dai mai multe detalii si sa pui si niste poze.Bafta
     
  9. snooperR 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2009
    Locație:
    Simleu-Silvaniei
    multumesc, da o sa pun ...nu e modificat inca la el nimic ...o sa modific luna viitoare ceva .. o sa vad ceva ...numa ca sincer imi place asa originalul cum este .
     
  10. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    foarte bine,nu trebuie sa fie modificat nimik,asteptam pozele
     
  11. sere

    sere 3rd Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti & Constanta
    Masina:
    A3 Sportback 2.0FSI
    Pot spune ca am vazut un Q7 V12 TDI la intrare in Constanta era alb crem nu ma pricep prea bine la culori, dar zic sigur ca era pentru ca mi-au sarit in ochi bara fata si evacuarile spate a si avea numere de germania scuzati ca nu am apucat sa fac poze dar eram la volan si a trecut repede pe celalalt sens
     
  12. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    Disc de frana ceramic Q7 V12 TDI

    :) No coment...
     
  13. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    Pretul kitului de frana ceramic ........no coment :)
     
  14. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    :) De data asta sunt standard, dar ca informatie, pretul la fabrica al unui astfel de kit variaza intre 8.000 si 15.000 EUR, in functie de complexitate.

    Pentru o astfel de masina sunt absolut necesare, nu ca si imagine ci ca si functionalitate, discurile pt. camioane sunt prea grele si crapa...:p
     
  15. Audi-Quattro

    Audi-Quattro 6th Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2008
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Audi A6 1.8T 150 CP
    !

    Salut!
    De ce Q7 4.2 tdi se ea viteza mai repede 6,7 sec, decit Q7 4.2 FSI 7,7sec/100km ???
     
  16. keanu1 2nd Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2008
    Locație:
    mizil
    Masina:
    bmw 525d
    Banuiesc ca diesel-ul are cuplu mai mare si de aia e mai sprinten pana la suta!!
     
  17. Dr.Silviu

    Dr.Silviu Gold Member

    Înscris:
    13 Mar 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 2007

Distribuie pagina asta