1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi RS Q3

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de MARRIUS24, 2 Apr 2024.

1. MARRIUS24 Silver Member

Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    RS-ul cu numarul 3 :) si masina de zi cu zi este acest RS Q3 din 2022, masina care imi satisface toate nevoile.
    Dimensiuni exterioare reduse dar cu un spatiu interior suficient pentru 4 persoane, design-ul foarte reusit din punctul meu de vedere si motorizarea care este punctul forte.

traian si decebal, RazvanRXR, andruu și alți 8 apreciază asta.
  2. Alex_WeS

Alex_WeS Silver Member

Locație:
    Râmnicu Sărat
    Masina:
    SQ5 - 3.0 BiTdi 313 HP (CGQB) - 2015
    ce exemplar... SU... SUPERB! Felicitări Marius! Drumuri bune și asfalt uscat!

MARRIUS24 apreciază asta.
  3. traian si decebal Audi Expert

Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    F misto motorul asta si cred ca suna mult mai bine decat unul in 6 cilindri.
    Mi-a placut inca de cand l-au reinviat acum vreo 15 ani si avea 340cp pe TTRS si RS3.
    Mi-ar fi placut mult ca Audi sa mearga mai agresiv pe gama de motorizari si pe masinile care nu sunt de nisa. Spre exemplu, motorul in 4 cilindri de pe S3 care acum are 333cp si 420Nm sa mearga si sub capota unor masini de volum din clasa mai mare, urcand pana la A7.
    Sau acesta in 5 cilindri de pe RS, la fel, urcand pana la Q8 si A8.
    Evident, puteau regla pretul astfel incat sa nu se canibalizeze intre ele.

Distribuie pagina asta