1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bandouri in partea de jos a usilor/portierelor la A6 C6 - demontare si inlocuire

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Xrase, 3 Mar 2015.

  1. Mihael Grigoras 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2016
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    A6 S-line,2.0 TDI,2006
    Salut! Bandourile sunt prinse numai in acele doua suruburi sau au si clipsuri?
     
  2. tuneru

    tuneru 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2010
    Locație:
    Chiajna
    Masina:
    A6 3.0 TDI quattro 2010
    Daca vreti sa pastrati bandourile actuale care sunt umflate, exista varianta sa eliminati partea cu metal si cleme, slefuite pe spate, taiate in asa fel incat sa se aseze perfect pe tabla,eu am folosit pentru lipit un mastic negru ce se foloseste la imbinarea elementelor de caroserie.
     
  3. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Evident ca am si eu pragul acela exterior al usii fata dreapta ruginit si umflat, e asa de 1 an de cand am luat masina si imi sta pe creieri. La dezmembrari, ba nu aveau, ba nu-l dadeau separat si nou n-am curaj sa merg sa intreb cat costa. Acum eu vin si va intreb: daca-l dau jos pe-al meu, il iau la flex sau la ce-o mai trebui, ca sa-i elimin complet rugina, il mai pot pune la loc si sa stea omeneste sau odata deformat, e bun de aruncat ?
     
  4. Tudor.chirila

    Tudor.chirila 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2018
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 C6, 3.0 TDI 240, 2010 quattro / Audi A4 B8, 2.0 TDI 143, 2010/ Audi A5 B9, 2.0 TDI 190, 2018
    Salut, nu am inteles bine, merg puse bandourile de pe allroad pe c6 facelift si invers? Vrau sa fac schimb cu cineva care are allroad si eu sa ii dau bandourile mele de pe facelift. Mersi mult...

    Later edit: merg puse de pe o masina pe alta (cel putin pe allroad au mers cele de facelift)
     
    Ultima editare: 19 Aug 2020

Distribuie pagina asta