1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bara fata la Audi TT Mk1 (8N) - demontare si/sau inlocuire - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi TT Mk1 (8N) (1998 - 2006)' creată de stefan_tiberiu, 18 Noi 2014.

  1. stefan_tiberiu 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2014
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi tt 1.8 2002
    salut,
    Sunt nou pe forum dar am masina din 2005. Am o intrebare legata de bara din fata, vreau sa o schimb deoarece am intrat in spatele unuia si o am destul de avariata.
    Am tot vazut pe net poze cu Mk1 cu bara de la.model nou. Din ce am inteles nu se potrivesc, dar am.auzit ceva vag ca sa r potrivi ce a se la Audi a8.
    ce parere aveti?
     
  2. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Nu se potriveste absolut nici o bara de pe alta platforma,in schimb sunt kituri after market care au grila mare frontala ca la noile modele;sau poti sa-ti pui o bara de QS sau TT 3,2.
     
  3. stefan_tiberiu 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2014
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi tt 1.8 2002
    multumesc pentru raspuns.
    qs stii mai exact model an ?
    ideea e ca nu prea gasesc modelul lui original si care sunt, sunt foarte scumpe second hand.
     
  4. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    QS e final de serie TT MK1 avand aceeasi bara ca si TT 3,2;intr-adevar sunt f scumpe second,se vand cu 500-700 euro.
    Am fost si eu tentat,dar banii astia nu-i dau pe o bara :)
     
  5. stefan_tiberiu 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2014
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi tt 1.8 2002
    am inteles, am sa vad ce gasesc pe net.
    mersi
     
  6. stefan_tiberiu 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2014
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi tt 1.8 2002
    pana la urma am gasit la una atelier care imi va suda bara in plastic, si o va revopsi. total 500 ron. sper sa fie ok.
     

Distribuie pagina asta