1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Blocare usi spate sa nu se deschida din interior - siguranta copii

Discuție în 'Audi Q7' creată de Ovidius, 17 Aug 2009.

  1. Ovidius 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Q7 3.0 TDI S-Line, 2009
    Salut.
    Am cautat pe forum si in manual, dar nu am reusit sa gasesc instructiuni despre blocarea usilor din spate pentru a nu putea fi deschise din interior. Stiu ca la alte masini se poate, ar fi normal ca si la Q7 sa existe aceasta posibilitate. Help! :sos:
     
  2. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    Pai la mine de exemplu cand deschid usa pe marginea usi este o "yala" in care bagi cheia sau o surubelnita si intorci . Pe laterala usi .. pe margine .. nu stiu cum sa iti spun .... nu pe partea cu balamaua ... pe laterala cealalta cea care se deschide ! Sper ca ai inteles :p
     
  3. flo_tiesto

    flo_tiesto 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 , 1.9 TDI
    Crede-ma ca se poate :) daca si la dacie exista sistemul acesta sigur o avea si Q7
    Eu am un A3 .. la mine nu dau de nici o cheie ... are ca si un "intrerupator" de care daca il misc nu se mai deschide usa din interior ( cred ca e ceva protectie pentru copii sa nu deschida accidental masina)
     
  4. daniel84

    daniel84 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A 3,1.9 TDI din 2000 ,ALH
    verifica usile din spate ca sigur o sa gasesti vreo siguranta cum ar fi normal sau daca nu cauta cartea masinii sa nu fie blocare automata din computerul masinii ,succes
     
  5. sere

    sere 3rd Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Bucuresti & Constanta
    Masina:
    A3 Sportback 2.0FSI
    verifica in mmi ai optiuni de acolo ce usi/geamuri sa se deschida sau nu sau care sa se inchida dupa punerea in miscare cel putin asa e la tatal meu la un a6 deci s-ar putea sa ai acolo aceste optiuni;)
     
  6. fabrizio

    fabrizio 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C6 4F,2.0 TDI 2005+A6 C5 ALLROAD,2.5 TDI 2001+A8 D2,2.5 TDI 1999
    din mmi se inchid toate usile dupa 20 sau 30 km/h.omul vrea doar alea din spate.deschide usa din spate si vz k iti arata si desen pe exteriorul usi,bagi cheia inauntru si o invarti si se blocheaza.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    fabrizio te-ai uitat si tu inainte sa postezi sa vezi din ce data nu s-a mai scris in topic ? Crezi ca nu a rezolvat pana acum ?


    O zi buna
     

Distribuie pagina asta