1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bujii incandescente A4 B7 - martor aprins in bord - schimbare - cuplu de strangere si marca

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de S-line, 15 Iul 2008.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Concluziile ?
    Cine a dat comanda de bujii isi asuma toata vina/responsabilitatea/costuri ulterioare, etc.
    Nu e clar ?
     
  2. Alex Esanu

    Alex Esanu 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 b7 2.0 TDI bre
    Salutare!
    Am achiziționat nu de mult un Audi A4 B7 2.0 TDI motor BRE an 2008 ( WAUZZZ8E28A119589) și am avut un mare ghinion eu sau masina (mai mult eu)
    Ca un nou cumpărător am zis sa schimb bujiile și am dus mașina la un service autorizat destul de măricel și aici a început aventura si acum am probleme cu bujiile 2, 3, 4 mi le da pe tester și am și chekul aprins.
    Bujiile au fost schimbate și nu știu ce bujii au fost înainte. Ma puteți ajuta și pe mine cu aceasta informație ?
     
  3. AlexPTB

    AlexPTB Platinum Member

    Înscris:
    14 Iul 2017
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B6 2oo4 1.9 AVF
    Ai nevoie de bujii de 7V. Atentie ! Doar acest tip TREBUIE folosit pe masina ta !

    Cod original: N 105 798 05

    iar aftermarket

    BERU CGP003

    NGK D-POWER NO.55 (9864)

    DENSO DG-622

    Sunt mai scumpe, dar n-ai incotro. Nu te zgarci sa cumperi alt model fata de cel mentionat, in timp vei putea cauza probleme mari la motor.

    Roaga-l sa scoata o bujie si verificati codul de pe ea (si specificatiile). Nu ar fi mare lucru sa ai celalat tip montat (din diverse cauze: greseala identificare piesa, nepasarare [da-i ca merge si cu astea], etc).
     
  4. Alex Esanu

    Alex Esanu 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 b7 2.0 TDI bre
    Multumesc mult, luni le comand le și montez
     

Distribuie pagina asta