1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Calculator de confort A6 C6 (4F)

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Cipri2019, 6 Feb 2019.

  1. Cipri2019 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2019
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi a6 2.0 2010
    Salut,
    La un audi A6 C6 2008 se poate cu interfata FDVI sa deblochez (adica sa rescriu CP) modul confort ?
    Mai am vcds si odis. Adica sa trec de modul protectie. A fost schimbat cu altul din dezmembrari.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu.

    Nu cititi nimic si nu vreti sa invatati nimic. Scoaterea / reconfigurarea CP se face doar On-line cu server-ul fabricii. Mai exact nu iti spune nimeni pe forum si nu o sa gasesti asta scris nicaieri (nici pe internet) cum faci si cu ce intefata faci asta. Apelezi la cineva care doar cu asta se ocupa. Acolo la tine unde esti acum (conform profilului) trebuie sa apelezi la reprezentanta.

    Inca ceva: te rog pentru ca sa nu iti fie sterse mesajele sa modifici/completezi profilul tau cu masina ce o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi, cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     
  3. Cipri2019 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2019
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi a6 2.0 2010
    Eu cred ca la toate modelele de audi ii la fel. Nu cred ca conteaza chiar si modelul de motor.
    Multumesc oricum.
     

Distribuie pagina asta