1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Caldura in masina - caloriferul de caldura - la TT Mk1 (8N) - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi TT Mk1 (8N) (1998 - 2006)' creată de razvan33sud, 17 Dec 2013.

  1. razvan33sud

    razvan33sud 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A6, 2.0 , 2008 , cod motor BRE , 140cp, DPF OFF
    Revin cu o intrebare !
    De cand a venit frigul am inceput sa ma confrunt cu o problema si anume incalzirea. Sa luam varianta in care afara sunt -5 grade. Ma urc in masina, plec spre munca, traversez Brasovul (8 km) si abia daca incepe sa bage un aer calai atat cat sa nu spui ca nu merge incalzirea. Continui drumul spre munca, acul de la termostat incepe sa se ridice spre 80 grade (dupa aprox 20 de minute de mers) cand ajung la munca (18 KM), baga cald dar potrivit , acul abia ajunge la 90 de grade. In concluzie, daca merg cu ea vreo 40 de minute , incepe si baga o caldura de nu poti tine mana pe fanta, daca fac un drum in oras, vesnic merg cu masina rece. Stiti ce as putea face sa rezolv problema asta ? Cat timp poate sa bage si aer fierbinte , nu cred ca este infundat radiatorul pentru ca l-am curatat in vara. Termostatul ajunge la 90 de grade dar foarte greu. Ma gandesc ca ar putea sa fie o posibila cauza, voi ce parere aveti ? Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Dec 2013

Distribuie pagina asta