1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Caldura in masina - caloriferul din bord la A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Plopeanu Alin, 19 Ian 2021.

  1. dann778

    dann778 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 ultra
    Primul pas pe care l-am facut a fost sa pun tersterul crezand e vreun actuator(motoras)blocat.Nu am gasit nicio eroare insa nu am facut nici verificarile pe care le-ai enumerat tu mai sus.
     
  2. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Dar s-a rezolvat cu valva aia? Aseara, dupa cateva drumuri de colo colo, aveam o caldura in masina… dar la pasager tot rece sufla aerul…
     
  3. dann778

    dann778 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2008
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6 ultra
    Nu am schimbat-o ptr ca momentan nu am masina, este plecata din Ro.
     
  4. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Aaha. Mda, eu o sa incerc prima data o curatare a radiatorului cu detartrant, va vad ce efect are. Daca lucrurile se imbunatatesc, e clar ca e de la el si o sa il schimb cand i-o veni sorocul. Daca nu se schimba nimic, atunci schimb valva. Cam asa ma gandesc eu ca ar fi o “diagnoza” cat de cat corecta.
     
  5. Nita Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Mar 2023
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A7 C7 Allroad 3.0TFSI 2014 (A4 B6 1.8T Quattro Avant)
    @bx3m ai rezolvat problema ?
     
  6. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    @Nita Adrian Inca nu, sezonul trecut incepuse sa bage caldura mai bine, sezonul asta pare ca o luam de la capat. Odata se incalzeste bine in masina, odata nu, dar de fiecare data pe partea pasagerului sufla aer mai rece, spre rece chiar. Oricum, o sa comand radiatorul si astept un semn de la mecanic sa ma duc sa il schimb, am gasit o varianta AM la un cu totul alt pret fata de cei 1300-1400 ceruti pentru un OE...
     

Distribuie pagina asta