1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Capitonaj plafon la A6 C5 - sfaturi demontare / inlocuire

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de xixii, 3 Iun 2013.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Daca vrei sa il scoti intreg, nu ai alta varianta.
    La airbag-uri nu trebuie sa umbli, doar la stalpi.
     
  2. AudiFannn

    AudiFannn 4th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2012
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A5 1,8 TFSI!
    Multumesc pentru raspuns,cred ca o sa apelez la un om mai priceput,sper sa gasesec unul care stie ce sa faca,sau un service,din pacate in Romania mai greu..
     
  3. cosatd

    cosatd 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Apr 2009
    Locație:
    Dragomirești-Vale
    Masina:
    Audi a6 2.5 tdi cod AKE 180 cp an 2000
    Salutare,
    Exista diferente la plafoane doar intre modelele cu airbag cortina si fara airbag sau si intre facelift si nonfacelift chiar daca au ambele airbag cortina ? Al meu audi este nfl cu aibag cortina si am gasit un plafon de facelift tot cu airbag cortina dar am inteles de pe la unul si altul ca nu-s la fel. Eu diferente la prima vedere nu am vazut, par identice. Exista diferente de lungime ?? Multumesc.
     
  4. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Salut!
    Există, însă dacă iei plafonul cu tot cu capitonajele superioare ale stâlpilor de pe aceeași mașină, le vei avea deja împerecheate între ele.
    Problema apare când vrei să împerechezi un element anume cu restul setului pentru că diferențele nu-s chiar evidente la o privire superficială. Ar trebui să fii familiarizat cu diferențele de formă la îmbinările dintre elemente și de prindere a lor pe mașină.
    Citește și postările 329 și următoarele din linkul de mai jos, poate îți vor fi utile:
    http://www.clubaudi.ro/threads/odiseea-unei-restaurari.5467/page-17
     

Distribuie pagina asta