1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Carlig de remorcare - tractare la audi Q5 - instalare ulterioara - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi Q5' creată de Ardelean Stefan, 22 Apr 2020.

1. Ardelean Stefan

Ardelean Stefan 1st Gear Member

Locație:
    Dragomiresti, Maramures
    Masina:
    Audi Q 5 , motor 2 l , 177 cp, automat , 2013
    Hristos a inviat !
    As dori sa achiziționez un cârlig la mașina mea personală, Q5 an 2013. Are ceva locaș acolo dar nu știu exact ce model s-ar potrivi și care ar fi cel mai ok. Asta in ideea ca pe net sunt mai multe modele. Ar fi mai ok din dezmembrari, electric, semidemontabil, demontabil ?
    Am inteles ca trebuie un modul ?

2. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    - A6 C6 2005 TDI - -2.7 BPP / 3.0 BMK-
    Pai daca nici tu nu stii ce vrei, daramite noi ?

Cum adica ai ceva locas ? Ai deja sistemul dar iti lipseste carligul demontabil, sau cum ? Citeste toate topicurile, despre carligul de tractare, existente pe forum.

3. mik15

mik15 Platinum Member

Locație:
    Sibiu
    Masina:
    A6 C6 Avant Quattro 3.0TFSi
    sunt firme care instaleaza asa ceva, eu am la Q5 carlig instalat de o firma din CJ care e specializata pe astfel de adaptari. Al meu e fix, nu e retractabil.

4. djxme200

djxme200 Silver Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Locasul respectiv este posibil sa fie spatiul lasat in bara in caz de instalare, sau poate chiar masina are pregatire carlig, trebuie sa te uiti in lista masinii de dotari pentru asta.

Distribuie pagina asta