1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Carlig Remorcare si instalatia electrica cuplare Carlig la Audi A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de B-77-GUZ, 8 Ian 2008.

  1. gr10mmc

    gr10mmc 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2012
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    audi A6, 2.0 / CAGB - 2010
    Poate ajută pe cineva: completare la potarea #79 a colegului @raducrisstian căruia îi mulțumesc pentru informații.
    Am cumpărat instalație cu 7 pini Steinhof SMP 7. Am montat-o identificând firele după postarea colegului @raducrisstian #79 din pagina 4 (identice fiind eu avand tot un facelift an 2010) si funcționează normal, cu o mică excepție: când apăs frâna se sting pozițiile în sistemul de remorcare, ledurile triplelor funcționând normal. Am gândit ca poate lămpile mașinii fiind LED, calculatorul dă tensiuni diferite pe același fir și asta o fi cauza. Am vorbit și cu cei de la Autogedal de unde am cumpărat instalația dar nu știu care ar fi cauza însă mi-au spus că fiind o instalație after, nu se pliază perfect pe orice tip de mașină iar modului cu 7 pini nici nu decuplează PDC chiar dacă arată în schemă.

    Rezolvarea: cu siguranță firul pentru lampa de poziție LED se comportă ca un rezistor reducând tensiunea pentru as diminua luminozitatea specifică stopului pe frână. Am luat semnal de la lampile pentru număr (alb (spre gri) / galben cu fir de 0,35 mm ce pleacă în cablajul către portbagaj - mai este unul alb pur/galben) și funcționează perfect. Sănătate și ”Drumuri bune” tuturor membrilor.
     
  2. Adrian D.G. 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2016
    Locație:
    Păușești-Măglași
    Masina:
    Audi A6 C6, 2.0TDI CAHA, 2009
    Salut,
    Masina mea este un A6 C6 2.0 CAHA, 2009 si am primit un cârlig de remorcare cu instalație ce are modul marca Trail-tec. Are 4 fire: 1-albastru, 1-roșu și 2 galbene. Unde se leaga acele fire, daca ma poate ajuta cineva cu o schema sau poza ? Vă mulțumesc.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ala este un modul aftermarket si nu are nimeni de unde sa stie corespondenta firelor.
     
  4. Adrian D.G. 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2016
    Locație:
    Păușești-Măglași
    Masina:
    Audi A6 C6, 2.0TDI CAHA, 2009
    @audi66, eu am gasit schema asta. Daca nu ma înșel este vorba de mufa de la modulul de confort sau care mufa din portbagaj ?
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Iti apare destul de clar in ilustratii.
     

Distribuie pagina asta