1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Carlig Remorcare si instalatia electrica cuplare Carlig la A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Cosmin_pah, 11 Sep 2016.

  1. Vagro 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Sep 2018
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0tdi, 2013
    Salutări,
    Am un A6 C7 Avant însă nu am cuiul de la instalația de remorcare. Modelul instalației este westfalia, serie 305 429.
    Intrebarea mea este daca are cineva idee daca se potriveste cuiul de westfalia de pe un alt model de Audi la cel pe care îl am eu. De exemplu cel de pe A6 C6. Am cautat pe net si nu am gasit cui pentru modelul meu decat nou (si credeti ma ca e destul de piperat pretul). Însă cel de la A6 C6 este mult mai des intalnit.

    Multumesc.
     
  2. MirelMCA

    MirelMCA 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2016
    Locație:
    Pârscov
    Masina:
    Audi Q5 2013 2.0 CGLC Automat 7+1
    Bună seara,
    Am un A6 C7 cu carlig rabatabil OE, are o clema in portbagaj de care trag si dupa îl imping cu mana. Am probleme cu instalatia electrica a carligului. Am legat o platforma si am bagat priza platformei in alta pozitie (era priza rupta) si de atunci m-am ales cu urmatoarea eroare atasata. Am verificat sigurantele din dreapta portbagaj si din stanga si dreapta bordului dar nici una nu e arsa. Va rog daca aveti o idee ceva ?
     
  3. MirelMCA

    MirelMCA 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2016
    Locație:
    Pârscov
    Masina:
    Audi Q5 2013 2.0 CGLC Automat 7+1
    Bună seara,
    Vva scriu din nou cu aceeasi problemă la cârlig, acum îmi arata ca si cum as avea remorca cuplată (chiar daca nu e) si da toate becurile remorcii cu eroare. Ca si eroare pe vag doar cea de la postul anterior. Va rog orice idee e de folos. Eu am masurat continuitatrea firelor de la priza la modul si sunt ok.
    Ma puteti ajuta cu o schema electrica ?
     
  4. MirelMCA

    MirelMCA 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2016
    Locație:
    Pârscov
    Masina:
    Audi Q5 2013 2.0 CGLC Automat 7+1
    Bună seara, am rezolvat pana pa urmă, au fost două siguranțe arse (in drepta in portbagj) si un fir de la priza la modul nu făcea contact perfect.
     
  5. Florinmiron 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q5 2.0 TDI 125 KW S-TRONIC
    Salutare.
    Aveti idee daca se potriveste carligul de remorcare de la Audi a6 c6 avant din 2011 pe un Audi a6 c7 avant din 2012? Cred ca partea electrica nu se potriveste, dar ansamblul carligului (fierul) se potriveste fizic?
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
  7. Florinmiron 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi Q5 2.0 TDI 125 KW S-TRONIC
    Multumesc.
     
  8. roberttyno 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2015
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A6 c6 2.0 2009 100kw
    Salutare.
    Am si eu o mica problema.
    De curand am achizitionat un A6 C7 2015 de pe care se pare ca a fost furat/demontat carligul.
    Am eroare in bord cu "Check towing bracket", in spate stanga am doar ledul care licăre meru rosu, iar gaura din bara unde ar trebui sa fie carligul .....este goala.
    Nu stiu ce sa fac....nu stiu ce piese lipsesc ...daca lipseste tot sau doar anumite componente....sau daca merita sa il refac.
    Pot verifica daca mai am cadrul carligului fara sa dau bara jos?
    Pot scapa de eroarea din bord ?
    Poate e cineva din Craiova care are carlig sa vad diferentele .
    Mulțumesc .
     

Distribuie pagina asta