1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Cat timp e valabil certificatul fiscal ?

Discuție în 'Probleme inmatriculare' creată de eminence, 25 Sep 2009.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. adrian.jigarov 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    TULCEA
    Masina:
    AUDI A4 2007 2.0 TDI BRD SLINE QUATTRO
    Si masina respectiva a avut scoase nr rosii de fostul proprietar, care a adus-o din germania. Aveam fiscal de la el dar nu mi l-au cerut.
     
  2. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Repet, trebuia sa ti-l ceara! Legea spune asta!
     
  3. adrian.jigarov 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    TULCEA
    Masina:
    AUDI A4 2007 2.0 TDI BRD SLINE QUATTRO
    Cei de la acte auto mi-au zis ca s-a modificat legea si nu se mai cere.
     
  4. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Înseamnă ca cei care mi-au cerut fiscal nu au auzit de vreo schimbare.
    Inclusiv vineri, când am fost la primăria orașului meu ca să scot mașina de la impozit (în urma contractului de v/C) am fost întrebat de copie după fiscal (pe care nu o aveam). Copie eliberată tot de ei, în aceeași lună septembrie 2015. Cum nu am avut, au printat ei din sistem un exemplar și au atașat la dosar. Așadar 2 județe au cerut fiscal săptămâna trecută, unul la impunere și înscriere și celălalt la scoatere de la impunere. În continuare tind să cred ca nu s-a schimbat legea. Dealtfel nu e în interesul primăriilor să nu își recupereze banii de la datornici, fie din impozite neplătite, fie din amenzi neplătite, fiscalul reprezentând singura barieră între un datornic si primarie respectiv intre primarie și un vânzător de mobil sau imobil.
     
  5. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Prostii :banghead:
    Tocmai azi am inmatriculat pe firma mea 3 dubite cumparate de la agenti care lucrau la British Tobacco,ei cumparand masinile de la firma si vanzandu-le mie,practic au fost intermediari,masinile nefiind niciodata inmatriculate sau sa fi circulat cu ele.
    Practic,British a emis factura de vanzare catre agenti,eu le-am cumparat de la ei si acestia au achitat factura.
    Si ghici ce,au avut nevoie de fiscal,atat cat si pt mine sa le pot inmatricula ;)
    Deci,iti trebuie fiscalul.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Avand in vedere faptul ca legea s-a modificat de foarte mult timp si nu se mai elibereaza Certificat Fiscal pentru instrainarea unui autovehicul / autoturism topicul se inchide dar nu va fi sters.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta