1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Ceasuri si Computer de Bord la A3 8V - Montare CB - Display CB - Martori luminosi ceasuri

Discuție în 'Audi A3 8V (2012 - prezent)' creată de Ionut Cirloganu, 30 Apr 2018.

  1. Ionut Cirloganu 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2018
    Locație:
    targu jiu
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI 150 CP , 2014
    Buna ziua ,

    Detin un audi A3 8V 2.0 tdi 150 cp an 2013 luna 10, si nu reusesc sa gasesc functiia care sa-mi arate ce consum are masina. Imi arata doar data si cati km pot face cu plinul.

    Ma poate ajuta cineva cu informatii, daca este un model fara afisare consum sau este doar o functie debifata!

    Astea sunt ceasurile mele. Multumesc
     
  2. root

    root 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Aug 2017
    Locație:
    BUCURESTI
    Masina:
    Audi A3 8V Sportback - 2013 - 1.8 TFSI ( CJSA ) 132KW
    Ai pe volan in partea stanga 3 butoane. sageata stanga dreapta si rotita. Din sageti te duci pe menu iar din rotita iti apar diverse informatii. Joaca-te pe acolo...
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ionut tu ai citit manualul de utilizare si intretinere pentru masina care o ai ? Chiar asa de greu este sa faci asta ?

    Fa-ti cont pe myaudi.com si mai departe vezi tu ce faci ca sa ai manualul. Am mai scris asta pe forum de zeci de ori pana acum. Ca si membru nou inscris ai obligatia sa citesti, nu sa pui intrebari. Intrebari pui peste cateva luni de zile dupa ce citesti o mare parte din acest forum. Multumesc pentru intelegere.
     
  4. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Ionut Cirloganu apreciază asta.
  5. Ionut Cirloganu 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2018
    Locație:
    targu jiu
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI 150 CP , 2014
    Multumesc mult pentru ajutor!
     
  6. transon 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2017
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi Q5 FY
    Buna ziua,
    vreau sa schimb la un Audi A3 8V (an fab 2014, motorizare 1,6 TDI) Sportback, ceasurile de bord, deoarece plexicul care le acopera s-a crapat. Am gasit pe ebay ceasuri noi dar nu stiu daca schimbarea se face plug'n play sau trebuie codate/activate?
    Va multumesc anticipat.
     
  7. transon 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2017
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi Q5 FY
    Am luat un ceas de bord nou, dar trebuia facuta operatiunea de Component Protect, si mi-au schimbat baietii in service doar sticla (plexicul) de pe ceasul nou.
     

Distribuie pagina asta