1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Chei si inchidere centralizata la Audi A3 8P - sincronizare chei cu auto - duplicare cheie

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de baby_blues, 29 Noi 2012.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Si de ce nu cumperi capac sau buton intreg de pe Aliexpress ?
     
  2. bc74abs

    bc74abs Bronze Member

    Înscris:
    1 Noi 2016
    Locație:
    Onești - Bacău
    Masina:
    audi A3 8P, 1.9 TDI bkc, 2005
    Daca vrei sa ajuti, oferi un cod de identificare piesa. Eu vreau doar capac, nu buton intreg.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    E clar ca nu ai inteles.
    Nu exista cod de piesa pentru capac, va trebui sa cumperi butonul complet (fie el chinezesc sau original).
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    @bc74abs daca vrei sa fi ajutat cand mai ceri ceva scrie obligatoriu modelul de Audi, seria de sasiu (VIN Number), cod motor si an de fabricatie exact, pentru a putea fi ajutat. Invatati sa cereti ajutor si nu asa cum ai scris mesajul anterior. Fara a identifica exact masina in programele pentru piese = plansele din ETKA si ELSA sau alte programe pentru piese sau reparatii, se poate face sau afla doar pe ghicite ceea ce doresti.

    Ti s-a spus sa cumperi butonul pentru ca in China NU are pret si te costa "2" lei si asa cum ti-a spus si @audi66 NU exista doar capac la vanzare ca si piesa OE (originala) ci doar buton intreg si pe cale de consecinta in mama China poate ai sansa sa gasesti dar capacul butonului. Altfel colinda dezmembrarile (nu ai alta optiune daca nu vrei sa cumperi butonul intreg nou, indiferent de unde) pana gasesti un buton si ii iei capacul asta daca vei gasi unul intreg asa cum ai tu nevoie. Bafta.
     
  5. Daniel Tofan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Iul 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A3 8P , 2000 cm, 2006
    Salut ,
    Pentru Audi A3 8P an 2006 stie cineva daca se potriveste modulul de confort ce are alta litera cea de la sfarsit fata de ce am eu acum pe masina ?
    Pentru cei interesati, modulul de confort la Audi A3 8P an 2005-2008 este prins de suportul de sigurante din stanga volanului .
     
  6. Sebisebisebi Bronze Member

    Înscris:
    4 Apr 2016
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    A3 8p 2.0 tdi BKD 2005
    @Daniel Tofan Salut,

    De obicei ultima litera dicteaza varianta modulului de confort existent pe masina HIGHLINE, MIDLINE sau LOWLINE. De exemplu eu mi-am schimbat modulul de confort de la unul LOWLINE la unul HIGHLINE existent pe un Audi A3 8P facelift. Este nevoie de codare ca sa stie modulul cu ce are de a face. Eu l-am inlocuit cu unul HIGHLINE pentru ca am facut cateva retrofit-uri care se gasesc pe A3 8P facelift.
     

Distribuie pagina asta