1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Cheie si inchidere centralizata la TT Mk2 (8J) - schimbare - inlocuire baterie - sincronizare cheie

Discuție în 'Audi TT Mk2 (8J) (2006 - 2014)' creată de Grok, 9 Noi 2018.

  1. Grok

    Grok 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT 8J/CCBBBQ1 2009 2.0 TDI CR
    Buna. Eu am o singura cheie briceag. Stie cineva unde ii pot face o copie si cam cat va costa ?
    Mersi anticipat.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    La reprezentanta, unde o sa iti ceara 1.100-1.200 lei sau la singurul anunt de pe OLX care cere 800 lei.
     
    Grok apreciază asta.
  3. Grok

    Grok 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT 8J/CCBBBQ1 2009 2.0 TDI CR
    Deci doar la reprezentanta. Multumesc pentru raspuns.
     
  4. Grok

    Grok 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT 8J/CCBBBQ1 2009 2.0 TDI CR
    In bord, masina imi spune ca are 3 chei. Doar cea pe care o am mai exista fizic.
    Restul ar trebui sterse din masina, iar cheia cea noua introdusa ?

    Dupa ceva cautari pe net, am gasit cheie noua la 370 lei, cu programarea ei in BC-ul masinii si butoane si functionalitate identica cu cea originala.
    Merg maine sa vad ce iese.
     
  5. Grok

    Grok 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT 8J/CCBBBQ1 2009 2.0 TDI CR
    Am fost sambata la baietii cu cheile (Auchan Berceni). De treaba si profesionisti, au clonat cheia, totul merge perfect. Au zis ca cheile vechi se pot sterge din masina doar daca am nustiuce PIN al masinii.
    Cheia noua nu se introduce in calculatorul masinii, e practic o clona a cheii originale. Mi-au zis sa folosesc cheia noua, iar cea orighinala s-o pun bine, ca aceste clone se pot face doar avand codul inscris in interiorul cheii originale. Cheia a costat 370 lei cu chitanta.
     

Distribuie pagina asta