1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Codari - Modificari - Adaptari - Activarea altor functii cu VCDS / VAG-Com pentru A4 B7

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de claudiusima, 17 Mar 2013.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu merge, George. Am incercat la mine si la mai multe modele de A4 B7. De cand a aparut masina (eu o am de peste 11 ani) crezi ca nu am incercat toate povestile de pe net ? :)

    Si va mai dau un pont: ce vedeti voi acolo in poza s-a montat doar pe cluster-ul existent pe motorul de 1.9 TDI dar cu o cutie manuala cu 6 viteze. In lume si in Europa sunt extrem de putine modele fabricate in aceasta combinatie. In Romania eu am vazut doar 1 singura masina cu aceasta cutie de viteza si montata pe acest tip de motor iar pe forum a fost discutat doar intr-un singur mesaj despre asta (cutia cu 6 trepte montata pe motor 1.9). Adica discutia este aici:

    O seara buna.
     
    audi66 apreciază asta.
  2. turbocip

    turbocip Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2009
    Locație:
    București / Voluntari
    Masina:
    Audi A4/8E 1.9TDI 185 CP
    Cristi
    Daca stii pe careva care are clusterul asta ... zi-mi ca poate salvam ce e in cluster si ma prind unde e modificarea. Sa iti fac si tie.
     
    vladliviu85 și F33lings apreciază asta.
  3. Grigo Bolchis

    Grigo Bolchis 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2019
    Locație:
    Baia mare
    Masina:
    Audi a4 b7, 2.0 tfsi quatrro 2007
    Salutare,
    Foloseste cineva OBDeleven ? As dori cateva informatii despre codari pentru A4 B7
     
    Iulianlulian și Geany294 apreciază asta.
  4. Allinn

    Allinn 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI(BRB) 2008
    Eu am un Audi A4 B7 1.9 tdi ce are cutie in 6 trepte manuala
     
  5. turbocip

    turbocip Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2009
    Locație:
    București / Voluntari
    Masina:
    Audi A4/8E 1.9TDI 185 CP
    Si iti arata treaba cu treptele de viteza ca in imaginea din postul Acesta ?
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  6. Squid 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iul 2018
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B7 - 1.9 TDI (BKE)
    Va las aici VIN-ul unui A4 B7 an 2008 1.9 tdi ce are cutie cu 6 trepte: WAUZZZ8E48A103149.
     

Distribuie pagina asta