1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Codari - Setari functii - Activari - Dezactivari cu VCDS si/sau OBD Eleven pentru A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de malexgti, 8 Mar 2015.

  1. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Deocamdata, avand toate codarile deja facute, multe cu care a venit masina, mi-am luat pachetul Pro + 200 de credite.
    Daca o fi nevoie, fac upgrade la ultimate, am inteles ca singura diferenta este ca nu mai folosesti credite, si ai codari nelimitate, corect?
     
  2. Cipi1982

    Cipi1982 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2012
    Locație:
    Karlsruhe - DE
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI CLAB 2013
    @bx3m da asa este, la varianta Ultimate nu mai folosesti credite. Cred ca mai poti "aduna" daca vizionezi ceva reclame direct din aplicatie, cel putin asa era acum 2 ani. Altfel vorbind, este super practic sa il ai la tine; vara trecuta mi-a crapat senzorul de presiune de la clima la intrare in Ungaria, am cumparat senzor nou de la Audi Budapesta, l-am schimbat si cu OBD11 am reusit sa-mi continui drumul la temperatura normala(afara erau 38°C) :) .
     
  3. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Got it. Una peste alta, atata vreme cat am toate codarile facute, mi se pare un gadget foarte folositor, imediat ce ai ceva e mult mai usor sa faci un log pe telefon. OK, nu depistezi tu, atunci te duci mai sus, la un VCDS profi cu un mester priceput, dar eu cred ca daca ai ceva cunostinte iti poti rezolva cel putin 80% din problemutele aparute, cu OBD11.
     
  4. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    Acum se numeste OBD11 LifeTimePRO.
     
  5. iacob sergiu andrei

    iacob sergiu andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Sep 2020
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    a7 3L biturbo 2012
    Salut,
    Ai reusit sa faci codarea ? daca da care sunt pasii ?
     
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @iacob sergiu andrei trebuie sa ai activat lap timer, si cand esti in manual iti apare liniutele alea.
     
  7. PaulAnton 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Feb 2022
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2017
    Confirm ce spus @MarianMaxx, liniile alea colorate apar doar cand esti in modul manual si ai peste 3000 turatii.
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  8. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Eu am lap timer si in manual nu-mi apar acele linii indiferent de turatia pe care o am. Si am incercat in mai multe trepte 1,2,3 si nimic :(
     

Distribuie pagina asta