1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Componente auto furate de la Audi - grile - oglinzi - roti, capace jante, etc.

Discuție în 'Furturi auto' creată de dg703, 17 Feb 2008.

  1. dg703 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Salut! Sunt un nou posesor de Audi si deja sunt dezamagit de "gainariile" de pe la noi. Nici n-am venit bine ca mi-au si sutit capacelele de la jenti. Oare la ce ma mai pot astepta? Oglinzi, embleme etc.?
     
  2. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    fi bucuros cu atit!!?cel mai rau este sa te trezesti dimineata si sa nu o mai gasesti deloc:):)asta este gradul de civilizatie si educatie in ro.monteazati o alarma cu senzor de perimetru si pager ar fi o solutie:icon_thumright:
     
  3. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    eu am vazut in franta ca se furau jenti de aluminiu :meeting:
    in aceeasi zona, distanta de cateva case intr-o dimineata am vazut un golf fara jenti, pus pe caramizi...
    dupa nici o saptamana am vazut un megane in aceeasi situatie
    culmea e ca aveau si antifurt dar ei le desfaceau cumva...

    precizez ca in acel moment nu eram inca in ue si inca in zona respectiva nu ajunsesera pra multi brunetei de-ai nostri...oricum nu cred ca se bagau ei la jenti
     
  4. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    se fura oglinzile la greu
     
  5. jony

    jony Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2007
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a4 2004, 1.9TDI, 131 cp, 6 trepte
    foarte usor se mai fura si grilele din bara mai ales cea din mijloc ca e cu crom si cea mai scumpa
     
  6. nely 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    join the club!!!
    mie mi-au furat inscriptiile de pe usi cu "s -line"
    ce sa zic si capacelele de la ventile.
    idioti.daca prind pe unu la masina e vai de el:jester:
     
  7. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Da si eu am ramas fara emblemele s-line dar am scapat usor. Tot oglinzile sunt principala sursa de furt si asta mai ales daca lasi masina unde nu trebuie.
    Pana la urma se poate fura absolut orice
    Eu unul m-am invatat minte. :yes:
     
  8. dg703 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Pai daca-mi pun alarma cu pager cred ca ar trebui sa-mi iau si o pusca si ... si tot degeaba. Ca "traim in Romania si ..."
     
  9. Indy 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4, 1,9 TDI, Quattro, 2004
    aprob "pozitiv". in prima luna dupa ce mi-am cumparat-o, mi-au furat de doua ori grila inferioara, o data in bucuresti, a doua oara in pitesti. prima data am crezut ca am pierdut-o pe drum, dar apoi mi-am dat seama ca era deja suspect. nu am inlocuit-o nici acum, dupa mai bine de un an, pentru ca nu vreau sa devin sursa de venit pentru furaciosi. cand o sa imi cumpar totusi una noua, o sa o lipesc cu superglue.
     
  10. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    se poate fura de la cateva elemente pana la toata masina,foarte multe audi au fost furate,mai ales audi a6,in ultimele luni in baia mare au fost furate 2 astfel de masini
     
  11. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    Cu oglinzile am auzit ca scapam daca le inscriptionam cu nr nostru de inmatriculare-astfel nu le mai fura.Cu jantele-2 antifurturi ar putea descuraja,iar cu restu....norocul;)
     
  12. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Nu am auzit pana acum de asa ceva. Cum se pot inscriptiona cu nr de inmatriculare? Daca asta ar stopa furtul lor ar insemna un pas inainte! :)
     
  13. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    se graveaza pe oglinda numarul, si ce n-o sa foloseasca oglinda, dar ti le fura pentru capace, gen capace metalice de la S-uri..
     
  14. bogn80

    bogn80 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4
    Se mai fura si cromul de pe masina. Am un prieten care a ramas fara pe o parte a masinii (cea de la intuneric - e clar), si nu e chiar eftin si nici usor de gasit.
     
  15. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    cu oglinzile intr-adevar se inscriptioneaza numarul sau seria sau alte elemente identificatoare dar o sticla de oglinda e relativ ieftina si relativ usor de furat. daca li se pune pata pe ceva nu ai cum sa scapi, oricate alarme ai avea...cel mai bine e sa stai la casa sa tii masina in curte :-"
    deocamdata nu mi-au furat nimic, sper nici sa nu fie cazul
     
  16. blizzard

    blizzard Bronze Member

    Înscris:
    3 Feb 2008
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A6, 2003, 1,9 TDI 131 CP
    Se fura,
    din Alba Iulia Audi A6 (cu totul) din curtea unui cabinet stomatologic ... cum ?? nu ma intrebati ca habar n-am..... si ma cam speriu cand ma gandesc ca io n-am nici macar un amarat de garaj unde sa-mi tin masina si nici macar olecuta de alarma ... Stiti vorba aia : Prostu' nu-i prost destul daca nu-i si fudul ... zic treaba asta ca am mi-am propus sa nu pun alarma pe masina pentru ca nu stiu daca se poate pune inca vreun model care sa se foloseasca de telecomanda originala a masinii (aceea cu cheie)... deci poate (doamneeeee ce ganduri necurate) raman si eu fara bijuuu ... neeeeeee, fac crima pentru masina asta !!! :)
     
  17. edy_edye 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a4
    oglinzile

    ai grija la oglinzi. mie mi le-au furat:(. doar geamurile . costa 3 milioane la karma. iti recomand asigurare CASCO.
     
  18. WBT

    WBT 5th Gear Member

    Înscris:
    12 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 2008 2.0Tdi 143CP ALB
    se mai fura capacele cu marca din centrul jantei si apoi le gasesti la magazin cu piese in targ la autovit cu 1 milion setul de 4. eu am patit la un passat
     
  19. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    din cate am citit nu sunt singurul pagubit.... anul trecut prin decembrie am ramas fara grilajul din partea inferioara ... ghinion... am crezut k a dat careva cu piciorul, pt k mi-a ramas o parte din grilaj pe masina, dar ulterior am aflat ca grilajul a fost smuls pt k langa masina mea mai parcheaza inca un A4 (identic la model si culoare) caruia ii lipsea in mod asemanator grilajul respectiv cu crom bineinteles! asa k am comandat impreuna grilajele si au costat 120 RON/buc... afacere pentru un student in zilele noastre!
     
  20. Tha JiM

    Tha JiM 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 2013, 2.0 TDI 177cp CGLC, multitronic
    eu vreau un fel de "gratii" peste geamurile oglinzilor. 2 "bretele" pt fiecare oglinda. stiu ca arata cam nasol, dar asta e.
    stie cineva ceva?
    multumesc.
     

Distribuie pagina asta