1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achiziție A6 C7 Allroad Quattro

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de Cata_ADC, 30 Oct 2016.

  1. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Primul are matrix,scaune cu memorii head -up ,asta spune multe.
     
  2. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    In Germania kilometrii se fac repede si in mare parte pe autostradă nu ai de ce sa te speri de nr km.Eu am mașina cu 315.000 km si nu am schimbat măcar o bucsa .Deci la 150.000 km e încă în rodaj
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  3. Darian Rusu 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2019
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    BMW E36 318is
    Salut, mersi pentru raspuns si timp, pentru euro 5 sunt si alte dezavantaje in afara de partea de emisii mai mari?
     
  4. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Dacă locuiești în România nu știu dacă sunt dezavantaje...poate taxe mai mari la impozit. In Germania e in dezavantaj destul de mare pentru că deja Euro 5 e interzis în mai multe orașe.

    La nonfacelift nu există matrix .Farurile cu matrix led sunt cu adevărat altceva. Dar tu ști ce vrei iar decizia îți aparține. Aici pe forum cerem pareri și ne documentam.
     
  5. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Buna seara,
    Revin cu o întrebare legată de A6 C7 Allroad. Am urmat sfaturile pe care mi le-ați dat pana acum și totodata am urmărit discuțiile legate de achiziția unui allroad dar nu găsesc nimic legat de acest plug in hibrid. Am ales un allroad diesel BITDI din 2017 și la fuel scrie diesel și plug in hybrid. Nu înțeleg ce implica mai exact acest lucru și dacă e recomandat sau ar trebui sa ma feresc de el. Dacă se poate va rog sa ma ajutați cu câteva păreri sau sfaturi, va mulțumesc.
     
  6. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Imi arati si mie @Emanuel Olariu la ce anume mai exact faci referirea ?
    Multumesc
     
  7. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
  8. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Nu este hybrid... iti dai seama dupa ceasuri.
     
  9. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Mulțumesc. Nu ma pricep așa de bine și m-a derutat anunțul.
     
  10. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    masina e frumoasa , dotarile foarte bune si pretul ok !
    Spor la achizitie
     
  11. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Masina este frumoasa si bine dotata. Ca o parere personala, eu as mai cauta. E cam sus la pret, oarecum justificat de nr de km redusi. Dar tot sus e ca pret. As cauta pe la 80-90.000 km.
     
  12. jeezy 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Apr 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A6 C7 Allroad BiTDI 2014
    Cauta si pe www.audi-boerse.de (e usor de folosit site-ul si daca nu cunosti limba germana) in cazul in care nu ai facut-o deja. Aici sunt listate masinile de la reprezentante din toata Germania.

    Ai aici un exemplu de filtru (te mai poti juca pana gasesti ce doresti).
     
  13. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Mulțumesc foarte mult de sfaturi.
     
  14. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Buna seara,
    Nu cunosc destule detalii sa pot hotărî singur cea mai buna și sigura varianta. Poate e cineva care are mai multă experiența in domeniu și vrea sa ma ajute. Pe care dintre cele trei ați alege-o ?

    1. https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...=com.apple.UIKit.activity.Mail&utm_medium=ios

    2. https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...=com.apple.UIKit.activity.Mail&utm_medium=ios

    3.https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...=com.apple.UIKit.activity.Mail&utm_medium=ios

    1. La prima nu scrie accident free și la features nu apare full service history. Dar are garanția audi gebrauchtwagen plus.

    2. La a doua apare accident free, full service history și audi gebrachtwagen plus dar nu are b&o.

    3. La a treia apare accident free dar nu apare garanția audi gebrachtwagen plus. Pe lângă asta e din 2017 și are foarte putini km.

    Săptămâna viitoare ma voi duce in Germania și trebuie sa ma hotărăsc pana atunci.

    Va mulțumesc pentru toate sfaturile pe care mi le ați dat pana acum.
     
  15. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Nu te supara, dar parerea mea este ca habar nu ai ce cauti. Masina din primul link nu este facelift. Ai pus 3 masini cu diferente de pret ff mari intre ele.....de la 36k la 44k, drept care se presupune ca banii nu sunt o problema. In cazul asta, de ce nu cauti pe audi-boerse.de, unde ai numai masini din reprezentante, cu istoric clar, km reali si ai o garantie ca masina este ok ??????
    SIncer, daca vrei tu de pe mobile, sfatul meu este sa iei pe cineva care se pricepe cu tine, ca risti o mare teapa....
     
    cris2017 și jeezy apreciază asta.
  16. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Nu ma supăr. Sunt încă nehotărât in ce privește mașina care o vreau. Cele trei erau variante care mi au plăcut dar nu eram sigur de cât de sigure sunt. Am intrat pe situl care mi l-ai recomandat și nu înțeleg un lucru. Nu imi dau seama care mașini au foat accidentate și care nu. Se menționează asta pe audi-boerse.de? Sau toate mașinile care se vând aici nu au avut accidente?
    Mulțumesc.
     
  17. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salut, da cum spunea și colegul încă nu ști ce vrei....Prima e euro 5 nonfacelift. A doua are scaune cu masaj si ventilate line asistent ,bose si altele
    Toate 3 au avut un singur proprietar.Mie im-i place a doua.Mie sincer diferenta dintre sistemul bose si bang olufsen m-i se pare doar la preț atât!Dar asta e doar părerea mea.Le-am testat amândouă. Dintr-e toate 3 sigur aș alege 2 sau 3 bineînțeles plus că sunt si euro 6.Nu știu dacă in România asta e un avantaj.
     
  18. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Repet pt ultima data. Pe audi-boerse marea majoritate a masinilor sunt de la leasing operational(am mai explicat ce inseamna si ce avantaje reprezinta pt cumparatorii sh). Da, e adevarat ca in general sunt masini mai putin ingrijite la interior, optic, dar consider aceste lucruri ca fiind rezolvabile destul de usor si fara riscuri. Cauti masina care iti place, te apuci si suni sau le scrii email si ii intrebi tot ce vrei sa stii despre masina. Garantat nu te vor minti, pt ca tot ce a avut masina apare in istoricul de service. Personal cred ca masinile de aici sunt cele mai sigure de cumparat SH.

    Iarasi, daca tot dispui de atatia bani sfatul ar fi sa cauti masina Euro 6.
     
    Caprita Emanuel și jeezy apreciază asta.
  19. radu35 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2009
    Locație:
    satu mare
    Masina:
    A4 B8.5 avant 2TDI quattro 177 cp 2012 Ex a4 B7avant 3tdi quattro
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Frumos si dotat... lipsesc putine dotari, iar pretul nu este exagerat de mare. Albul la exterior este interesant pentru un Allroad, si interior este configurat bine. Pana si airbag-ul este de piele. ;)
     
    radu35 și stefan550 apreciază asta.

Distribuie pagina asta