1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie Q5

Discuție în 'Audi Q5' creată de florentincristi74, 12 Apr 2010.

1. AlexinoA4

AlexinoA4 1st Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TFSI quattro 380 cp, 2009 revo stage1
    @Cristi, am auzit de treaba cu TVA-ul, dar cu ce ne afectează pe noi cumpărătorii ? Treaba lui cum justifică la ANAF. Pe noi ne interesează cum este masina.
    @razvan.03 da, chiar se simte acel miros de mașină noua si într-una de 4 ani, daca a fost îngrijita cum trebuie, am mai auzit si de alți oameni cu alte mașini de 3-4 ani.
    De ce sunteți asa cârcotași ? Veniți si voi cu argumente clare, ca de vorbe pe internet toti sunt specialiști.

2. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cumpara tu o masina "manarita" la plata TVA si cand o veni fiscul si o sa ti-o confiste (chiar daca esti cumparator de buna credinta) o sa vezi dupa aia.
    Cred ca nu ai si sigur nu ai habar de ce se intampla acum cu cercetarile privind masinile "manarite" si sarite la plata TVA.
    In plus vis-a-vis de fraza asta
    iti urez multa bafta daca tu crezi ca noi care am raspuns la mesajul tau si mai ales eu, vorbim sau vorbesc din carti. Daca nu te intereseaza si nu vrei sa tii cont de ce am scris noi te rog sa nu mai scrii nimic pe forum si sa faci achizitia asa cum consideri tu de cuviinta si as vrea sa nu te prind ca scrii mesaje aici pe forum despre ce probleme ai la masina ulterior achizitiei. Bafta, inca odata, pentru ca ai mare nevoie. Fara replici la acest mesaj.

Cristian1 apreciază asta.
  3. Mahu

Mahu 1st Gear Member

Locație:
    Tulcea
    Masina:
    Audi A5 / 2.0 TDI / 2010
    @AlexinoA4 am fost, am vazut masina, @Cristi avea dreptate, pregatita de vanzare. Nu vreau sa fiu rautacios dar la telefon spunea ca masina este, citez : ,,IMPECABILA", bineinteles ca toti spun la fel si cand am ajuns la fata locului am gasit destule lucruri in neregula pentru ca sa il contrazica. Oricum multumesc de feedback la toti. Cred ca ma sucesc pe A7 :)

Cristian1 apreciază asta.
  4. bogdan0207 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 2.0 TDI, 2010
    Salutare,
    Sunt nou în materie de post-uri pe forum, însă îl citesc destul de des pentru ca ma interesează sa cumpăr un audi Q5 model 2017+. Nu am găsit o rubrica dedicata modelului facelift, astfel ca pun aici un anunț cu un Q5 care ma interesează și as dori sa aflu părerea voastră sincera.
    Ca și dotări mi se pare ca este destul de dotat, iar prețul reflecta cumva lista acestora.

Voi ce părere aveți?

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=326947946

5. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Masina e ce trebuie si pretul e corect pe masura dotarilor. Bafta.

bogdan0207 apreciază asta.
  6. v.b

v.b 1st Gear Member

Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A4 1.9Tdi 2003 AWX
    Salut.
    Poate cineva sa ne scrie ceva despre Q5 de dupa 2017? Cineva care are una, nu din citite de pe net.
    Urmatoarea masina ar putea fi aceasta.

Merci.

Distribuie pagina asta