1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

cum sa distrugi un RS4(varianta sud africana)

Discuție în 'Linia de modele RS' creată de TA2A2, 21 Oct 2008.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    Masina in cauza un RS4 se afla in reparati la un servis autorizat audi din sud africa,dupa reparatile facute doi dintre mecanici au hotarit sa dea o tura cu masina.
    Pe drum s-au luat la intrecere cu un VW polo:keule::):) va las sa savurati "garantia" data pt reparatia masini:):)
    In ultima poza cu tricou negru si portocaliu soferul:lmfao:
     
    MRS RS567 apreciază asta.
  2. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Eu cred ca vroiau sa duca masina acasa proprietarului ;) dar din pacate nu au nimerit poarta :), pot proba cu poza nr 6
     
  3. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Saraca masina .... asa se intampla cand vrei sa intri in curte cu ochii inchisi. :):):)
     
  4. sserj 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Aug 2008
    Locație:
    Gura Humorului / Iasi
    Masina:
    Audi A4 B6 V6TDI
    Nah, lasa masina pe mana mecanicilor si uite ce primesti..i-a facut o bucurie la ”saracu” om.
     
  5. xaby69

    xaby69 Gold Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 2.0i
    las ca i-a mai ramas un Passat, se descurca... (vezi poza 2, acelasi nr de inmatriculare)
     
  6. gaby1773

    gaby1773 Banned

    Înscris:
    14 Mar 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4 B6 2003 1.8T Sport - evolutie continua
    Pacat de masina. Sunt unii oameni care chiar nu merita sa sa urce in asa ceva, cu atat mai putin sa conduca un RS4. Daca ar fi eu pagubitul, nu cred ca m-as linisit pana nu as primi un RS4 nou. Nu va mai fi cum a fost, dupa reparatie...


    PS: In poza 2 e un Polo, cu aceeasi terminatie a nr de inmatriculare. Oricum, "spectaculoasa" trecere de la RS4 la Polo. :p
     
  7. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pacat de el...
    Pai este si un Mercedes C-classe alb care are terminatia tot GP. Eu cred ca sunt initialele orasului sau ceva de genul :)
     
  8. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Cu siguranta e indicativul orasului.
     
  9. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    mare pacat sa distrugi o asemenea masina
     
  10. Miti Bucur

    Miti Bucur Gold Member

    Înscris:
    23 Iun 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    AUDI
    :) Negru-i tot negru...
     
    Ultima editare de un moderator: 26 Oct 2008
  11. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Da...pacat de bijou.Sa ai o astfel de masina si sa vezi la stiri ce au facut niste mecanici platiti de tine sa o repare cu ea cred ca e cam trist.
    Macar l-au intrecut pe ala cu Polo ? :)
     
  12. gaby1773

    gaby1773 Banned

    Înscris:
    14 Mar 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4 B6 2003 1.8T Sport - evolutie continua
    Mecanici nebuni...
    Oricum, posesorii de S3 (DOOM atentie :p), S4, RS4 din Romania aveti grija pe mana cui lasati cheile de la masina, ca nu cumva sa vedem si masina voastra pe la topicul asta, Doamen fereste... :bye: Nici "carpacii" nostri n-au mai multa minte ... cine stie ce Logan va face masina de rusine :)

    Referitor la "intrecerea" cu Polo, era clar din start ca RS4 nici nu discuta cu VW-ul, strict dpdv al puterii. Doar nepriceperea soferilor (si accidentul a dat cartile pe fata) putea duce la un astfel de deznodamant (adica sa castige Polo-ul :), Audi oprindu-se in copac :sob:). Pe mine ma doare sufletul cand vad la un posesor de Audi o aripa botita, ca ma gandesc ca nu mai iese cum a fost de fabrica, ce sa mai spun de asemenea avarii...Nu stiu ce a facut posesorul de RS4. dar eu nu as fi acceptat masina aia inapoi, chiar "reparata" pe banii asigurarii/mecanicului
     
    Ultima editare: 23 Oct 2008
  13. taz

    taz Banned

    Înscris:
    16 Aug 2008
    Locație:
    Sadr al Yusufiyah
    Masina:
    Audi A4 B6 S-line 2.5 V6 TDI quattro, fost -132 KW 180 CP actualmente 151 KW 205 CP
    eu fiind fan rossi nu pot sa nu remarc alt fan rossi...
    46 moto GP :p...
    sunt alaturi de el :)
    vorba cuiva mai sus...aveti grija unde va lasati cheile ca nici ai nostri nu au mai multe minte...
     
  14. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    o mica povestioara , probabil off topic.
    Un tovarash de-al parintilor a lasa un mercedes E klasse la dealerul mercedes . Dupa vreo 2 zile , primeste un telefon de la un nene , care ii spune ca cineva se plimba cu mercedesu lui prin orash (iasi) .Acel cineva care se plimba cu masina era un angajat de la dealer .L-o oprit politia , i-o puscat o amenda , si masina a fost dusa inapoi la dealer . Deci ... ce sa mai zici , nu poti avea incredere satzi lasi masina la service.
     
  15. DOOM

    DOOM Moderator Staff Member

    Înscris:
    13 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 35TDI MY2022 / Audi A1 1.6TDI MY2012
    Offtopic: sunt cazuri celebre si la Porsche Romania cand mecanicii se plimbau cu masinile lasate in service si proprietarii ii vedeau pe strada.
    Acum ce sa faci...de exemplu eu am lasat masina cateva zile la ei sa verifice ceva la evacuare...sunt sigur ca a fost distractia locala pe moment, dar uneori n-ai incotro daca vrei sa iti rezolvi unele probleme.
     
  16. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Hmm cred ca se exagereaza putin aici. La noi au trecut pragul Porsche,Lambo, masini cu multi caluti si sincer nu a pus nimeni talpa pe ele. E adevarat,la un service mic (15-20 de oameni in subordine) sunt usor de controlat,la reprezentante si alte unitati mai mari unde sare numarul de 50 e foarte greu. Din pacate oriunde in lume se intampla astfel de evenimente, asta e oricum daca ai asigurare ce se ocupa de masinile ce iti trec pragul poti sa dormi linistit. Pretul unui RS4-nou e destul de piperat :shutup2:
     
  17. andra_bb

    andra_bb Banned

    Înscris:
    8 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6 S-line 2.5 V6 TDI quattro 132 KW (180 CP) (undercover :P)
    un pic off topic dar....
    moto gp vine de la compionatul mondial de motociclism...
    46 e nr lui valentino rossi, unul dintre pilotii campionatului, actual campion mondial. dar...ce-i drept, toate au terminatia gp, deci poate fi si o coincidenta...
    razvan...sper ca esti mandru de mine :yahoo:

    on topic...eu nu am rs4, dar chiar si masina mea dak as fi gasit-o in halul asta as fi :faint:
     
    Ultima editare: 24 Oct 2008
  18. andreipit

    andreipit 3rd Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2008
    Locație:
    PITESTI
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI, 140 CP, 2005
    a rezistat f b la impact....adica usile nu se vad a fii avariate in niciu fel....dar s-au pus cei de la descarcerareprobabil cu bocancu pe ea..........ce au zis...daca tot nu ma urc intr-o masina d'asta toata viata ..macar sa o calc in picioare.....sau era cumva soferul de la Pollo...si urma sa ridice cupa? cine stie.....
     
  19. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    Ok sa lamurim problema cu nr de inmatriculare.
    GP- vine de la GAUTENG PROVINCE care se traduce ca provincie sau mai pe romaneste judet
    Capitala find johannesburg
     
    Ultima editare: 24 Oct 2008
  20. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Multumim pentru ca ne-ai luminat, referitor la masina ori impactul a fost atat de tare incat s-au desprins si tobele de evacuare , ori a raschetat toata podeaua masinii. Cu siguranta era asigurata masina, asa ca nu-l plangeti pe propretar, mai degraba pe bietul mecanic prost!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta