1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare - Montare - Reparatie - Inlocuire - Schimbare - diferite componente de caroserie A4 B7

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de BRT, 12 Dec 2008.

  1. Bog'

    Bog' 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2015
    Locație:
    Orsova
    Masina:
    Audi a4 b7, 2.0 tdi, 140hp, 2007
    Salut colegii.. m-ar interesa si pe mn sa dau jos grila centrala de pe bara fata de rs4. si nu stiu daca se poate da jos decat grila fara sa dau cu tot cu bara.. aveti idee daca se poate ? ms
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate demonta grila fata fara sa demontezi bara de pe masina. Grila este prinsa de bara cu niste suruburi in numar de 11 bucati cu cap torx de 10 sau 15.
     
  3. Bog'

    Bog' 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2015
    Locație:
    Orsova
    Masina:
    Audi a4 b7, 2.0 tdi, 140hp, 2007
    ok. ms Cristi.
     
  4. soosy

    soosy 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Aug 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 b7 motor 2000 tdi cod Blb
    ma ajuta si pe mine cineva va rog cu demontarea panoului de sub luneta la un audi a4 b7 berlina
    ma refer la acel capitonaj ce ii intre scaunele spate si luneta,unde ii si wooferul,stopul al treilea...

    multumesc
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Poftim.
     
    soosy apreciază asta.
  6. Tirea Florin

    Tirea Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Mai 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 S Line, 2496 cmc, 6v 120 kw, 2005,
    Salut,
    Am atasat o fotografie cu noua mea achizitie. Este o masina foarte frumoasa dar de cand am cumparat-o ma obsedeaza luftul acela dintre capota si grila. Eu cred ca dupa ce s-a schimbat cureaua de distributie MESERIASII nu au montat cum trebuie bara. Oricum eu m-am obisnuit cu ea asa. Nu stiu daca sa o duc inapoi la mecanici sau sa o las asa ?
    Multumesc
     
  7. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
  8. Tirea Florin

    Tirea Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Mai 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 S Line, 2496 cmc, 6v 120 kw, 2005,
    Am scapat...Mersi
     
  9. XanderX

    XanderX 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2015
    Locație:
    Tg.Mures
    Masina:
    Audi A4 - B8 (2012) , 2.0 TDI , 177 cp.
    Salutare tuturor...
    As avea o intrebare daca la masina din semnatura se poate demonta grila fata central cea cu emblema Audi separat sau trebuie sa dau jos toata bara fata ? ms.anticipat
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se demonteza toata fata adica se scoate/demonteza bara si pe urma poti scoate grila. Asta s-a mai mentionat pe forum aici in acesta arie chiar de catre mine.
     
  11. XanderX

    XanderX 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2015
    Locație:
    Tg.Mures
    Masina:
    Audi A4 - B8 (2012) , 2.0 TDI , 177 cp.
    am avut o emblema cu S-line pe grila fata dar am ramas fara ea din pacate ...montajul era cu cleme de fixare si cineva mi-a ciordit-o ( ca mai nou cam asa se procedeaza la noi :wtf:) .Acum am cumparat alta dar de data asta am luat cu suruburi de fixare si asta se monteaza din spatele grilei :o: ) ,pacat ca mai mult ai de lucru cu ea decit a costat aceea emblema si ce sa mai zic de mina de lucru :(...
     
    Ultima editare: 8 Aug 2016
  12. amantia 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2009
    Locație:
    Sfântu Gheorghe
    Masina:
    A4 B7 2005 2.0 TFSIQ, WV eGolf 2019
    Buna,

    se poate monta o usa stanga-fata de pe o masina cu volan dreapta pe unul cu volan stanga? Ma ingrijoreaza daca sunt probleme sau nu cu montarea ialei, a mechanismului pentru geam, a legaturilor pentru geamurile electrice, a oglinzii, etc.
     
  13. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Ușa cheala e la fel, cu excepția prinderi mânerului care poate fi pacalit. Geamul la fel.
    Macaraua însă nu. Cablajul nu. Fata de ușă nu. Broasca nu. Calculatorul de ușă nu. Mânerului trebuie sa ii adaugi yala.
     
  14. amantia 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Ian 2009
    Locație:
    Sfântu Gheorghe
    Masina:
    A4 B7 2005 2.0 TFSIQ, WV eGolf 2019
    Ideea e daca pot sa iau usa (doar tabla) de pe o masina din UK si sa pun tot ce e pe al meu pe aceea usa.
     
  15. drogas Gold Member

    Înscris:
    31 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ 2002
    Pe b6 garantez eu ca merge sa pui doar fata de usa de tabla de la o masina de UK si restul componentelor de pe usa veche.
     
  16. Kinay

    Kinay 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    A4 1.9 TDI BRB 2006
    Salut băieți,
    Am fost lovit în spate și drept urmare a trebuit sa-mi schimbe bara. Cei de la service au spus că îmi dau comanda de bara originala vanduta de Audi. Am fost azi am văzut-o puțin ca nu prea aveam acces cum trebuie la ea si nu am reușit să fac decât o poza la o etichetă de pe ambalaj. Poate fi cumva aftermarket ? Am căutat puțin pe google dupa codul din poza, dar nu am găsit mare lucru.
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Bara aia este o mizerie de chinezarie. Orice bara originala are inscriptionat pe interior sau pe ambalaj codul ei original care incepe cu 8E. Bara originala vine intr-o cutie speciala de carton lunga de aproape 2 metri si inalta de 50-60 cm cu toate inscriptiile VW-Audi pe cutie si are trecut codul original pe cutie.
     
  18. Kinay

    Kinay 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    A4 1.9 TDI BRB 2006
    De ce îmi era frică nu am scăpat, să mă cert cu ei la service sau nu am nici o șansă să o schimbe?
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ba te certi si le dai cu chinezaria in cap. Ei sunt obligati sa monteze piese originale pe masina indiferent de ce spune asiguratorul.
     
  20. Kinay

    Kinay 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    A4 1.9 TDI BRB 2006
    Am înțeles, mă duc mâine să văd ce rezolv la service. Mulțumesc de sfat
     

Distribuie pagina asta