1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare si/sau Modificare elemente de interior la A4 B9 - tapiterie - trimuri - plastice

Discuție în 'Audi A4 B9 (2015 - prezent)' creată de MajeStik, 30 Iul 2019.

  1. MajeStik

    MajeStik 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B9 2017 2.0 TDI
    Salutare,

    Vreau sa colantez trimurile de la interior insa n am reusit sa le demontez pe cele de pe plansa de bord, adica cel lung central de la clima si cel din stanga de la blocul de lumini, am cautat pe youtube dar am gasit doar cum se desfac cele de pe usi si cel de la consola centrala.

    Blocul de lumini trebuie demontat si apoi scos trimul ? Aveti vreun tutorial ?

    Multumesc !
     
  2. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Spor:

     
    Marcel moa și MajeStik apreciază asta.
  3. MajeStik

    MajeStik 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B9 2017 2.0 TDI
    Multumesc ! E ceva bataie de cap sa scoti acel plastic....pacat ca nu e la fel de simplu ca al B8 :D

    Pana acum am reusit sa fac trimurile de pe usi si de la MMI. Am vrut combinatie intre negru lucios si mat asa ca am apelat la ceva mai special :D Daca foloseam doar negru lucios era foarte greu de intretinut...zgarieturi praf...etc.

    Pasul 1. Realizarea formei
    IMG_3543.JPEG IMG_3546.JPEG

    Pasul 2. Colantarea in negru lucios

    IMG_3555.JPEG

    Pasul 3. Aplicarea foliei cu textura

    IMG_3567.JPEG IMG_3569.JPEG IMG_3576.JPEG IMG_3571.JPEG

    Urmeaza si celelalte doua.
     
    smurff, Sirap, skypee și alți 2 apreciază asta.
  4. Cristi.F 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI, Quattro
    Salut,
    Mi-a cazut surubul de la maneta de reglaj al volanului pe adancime si inaltime. As vrea sa il pun eu la loc, dar mi e frica sa nu trag de capacele acelea si sa rup ceva pe acolo, mai ales ca nu sunt foarte tehnic de felul meu. Ma poate ajuta cineva cu o schema sau ceva de genul care sa arate cum sunt prinse sau cum se face accesul la acel surub ? Masina este un Audi A4 B9 cod motor DETA serie sasiu: WAUZZZ46JA074981. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta