1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontarea / Montarea Emblemelor Auto - cu ce le lipim si cum stergem/curatam lipiciului/adezivul

Discuție în 'How-to / Operatiuni de intretinere' creată de raom, 13 Feb 2009.

1. Alinware 1st Gear Member

Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 sportback, CGLC 2.0tdi 177cai , 2012
    In prima instanta n-am considerat ca e necesar sa fie inlocuita, ma gandeam ca o banda adeziva echivalenta cu cea care vine pe cele cumparate s-o gasi pe toate drumurile ... nu stiu, nu m-am gandit nicio clipa ca va fi o problema lipirea unei sigle.
    Imi poti face vreo recomandare de sigla aftermarket care sa fie conforma cu originala / Mersi anticipat.

2. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu exista sigla aftermarket. Poate in China sa se fabrice mizerii aftermarket. Desfaci/dezlipesti una de la dezmembrari cu o ata dentara sau o guta si folosesti banda dublu adeziva de la 3M cu 5-6 mm latime si grosime de 1 mm pe care o modelezi pe spatele siglei in pozitiile unde se face aderenta pe caroserie cu un cutter subtire sau o foarfeca sau cumperi sigla originala care are adeziv din fabrica montat pe sigla. Asta este tot ce ai de facut. Bafta.

Distribuie pagina asta