1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Detailing si/sau Spalatorii auto in Timisoara - recomandari

Discuție în 'Detailing' creată de starbucks, 25 Mai 2012.

  1. starbucks

    starbucks 4th Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A5 2.0 TDI (CGLC) 177 CP 2014
    Salut,

    Stie cineva un loc bun in Timisoara unde se poate face un polish auto si de faruri de calitate?

    Multumesc.
     
  2. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Salut!
    Da, la Bogdan, la Cis Car Center, pe str. Galileo Galilei.
     
  3. starbucks

    starbucks 4th Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A5 2.0 TDI (CGLC) 177 CP 2014
    Am sa incerc.

    Multumesc.
     
  4. sante

    sante Bronze Member

    Înscris:
    15 Apr 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    a6,2.0 tdi, BLB, 2005
    Ai încercat?
    merci
     
  5. bogdan_TM

    bogdan_TM 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Dec 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B8 | 2008 | 2.0 TDI (CAGA)
    Salutare! Unde pot sa fac un derailing complet in Timisoara? -tpiserie, motor, etc... Stie cineva?

    Multumesc anticipat! ;)
     
  6. OvMov

    OvMov 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2012
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3 8PA Sportback, 1.6 75kw BSE - 2007
    Timisoreni, unde va spalati masina? Mai putin cei care au posibilitatea sa o spele singuri (pe care ii invidiez...)
    In zona lipovei am incercat cam toate spalatoriile stiute, mai putin pico bello la care probabil apelez saptamana asta. Pana acum nu mi-am facut o spalatorie favorita.
     
  7. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Eu o spal langa Kappa, ca acolo stau...dar nu pot sa zic ca ma da pe spate. daca vin de la drum lung, nu sunt in stare sa imi dea jos gazele de pe bot.
     
  8. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut baieti,

    haide-ti sa actauzlizam putin topicul acesta cu ceva detalii noi:)
    ce recomandari ca si firme aveti pt. polish total,detailing interior,aplicare folii.
    in Mosnita Noua s-a deschis un salon de cosmetica auto,am luat legatura cu baietii de acolo dar preturile mi se par putin cam piperate:polish total=600RON(asta in cazul in care nu ai elemente revopsite),detailing interior=450RON...pt. folii 500ROn aici e acceptabil.
    probabil am ramas eu in urma cu preturile :)
     
  9. D@ny

    D@ny 6th Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2012
    Locație:
    Arad / Timișoara
    Masina:
    A4 B8 2009, CAHA
    Ma intereseaza un polish la faruri. Ma rog, doar la un singur far, pentru ca masina a fost atinsa usor pe partea dreapta si farul a fost schimbat pe Casco. Partea proasta e ca se cam vede diferenta fata de celalalt.
    Cine imi recomanda un service unde chiar stiu baietii sa lucreze?
     
  10. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Dany,

    asta nu este o operațiune foarte greu de realizat...părerea este ca o poti face oriunde,nu cred ca este necesar sa vi pana in TM ca sa faci un polish,una peste alta polishul ți-l face pe loc..daca nu îți convine nu il plătești...ii spui dinainte sa știe treaba si așa îți dai seama daca omul știe ce face sau o face doar pt. bani :)
     
  11. D@ny

    D@ny 6th Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2012
    Locație:
    Arad / Timișoara
    Masina:
    A4 B8 2009, CAHA
    Eu stau mai mult prin TM decat prin Arad, avand in vedere ca sunt la facultate in TM :D
     
  12. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    pai dpmdv ai de ales între :motorkraft de pe Buziașului sau cosmeticaautotm.ro salonul din Mosnita noua,cum îți ziceam nu este ceva complicat..prețurile sunt intre 150-200RON/set...pe lângă asta dupa ce faci polish aplica si o folie de protecție 3M Venture Shield..încă 100Ron.
    Bafta
     
  13. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Saplatoria ce s-a deschis langa Pencop, e de tot jegul. 2.5 ron fisa si tine fix 100 secunde iar la aspirator 5 minute fisa.
    Eu cu 10 ron nu am reusit sa spal masina, si nici nu era murdara, doar praf cum a stat la mecanic pe strada. Ba am mai dat si cu rahatul ala de ceara de numai dungi mi-au ramas. Nu stiam de ce imi tot zice ala sa o las asa si sa nu o sterg......
    La aspirator nu am mai ajuns.....
     
  14. soosy

    soosy 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Aug 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 b7 motor 2000 tdi cod Blb
    pana la urma un loc bun pentru un polish in Timisoara si cam la ce bani ?
     
  15. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Să mai facem puțin update la topic.

    Dintre spălătoriile self wash, ce preferințe mai sunt?

    Momentan îmi convine la cea de pe Cloșca, deși are mai puține boxe, este mai liberă și aspiratoarele sunt mai curate. Se folosește apă caldă la partea cu spumă.

    La cea de pe Amurgului, lângă Pencop, am fost doar ca vizitator, iar cei cu care am fost se declară mulțumiți de ceara lichidă.
     
  16. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut,

    eu unul merg la Car Wash Point(este cea de la intrare in Dumbravita).Prefer sa merg acolo poate si dpdv ca este la 100m de mine :)...fiind si nou deschisa vad ca nu prea fac rabat de la calitate, nu pot spune ca spuma lor "ma da pe spate" dar isi face treaba.Imi place ca nu foloseste fise ci doar card..mult mai comod si poti schimba programul cand doresti.Aspiratoarele sunt ok(am avut ocazia sa prind si unul care nu tragea bine),presiune la apa este, ceara este ok.
    Imi place si faptul ca este un baiat care se ocupa de spalatorie..mentine curatenia, daca ai probleme cu instalatiile te ajuta..etc.
    Ce nu imi place este ca sunt prea putine spatii unde sa tragi masina pentru a o sterge, in weekend sau seara cu greu prinzi loc.

    Bafta
     
  17. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Langa Pencop e ca la loterie, cand spala cand e apa chioara.. Vineri seara era apa chioara, desi tind sa cred ca spala mai bine cand patronul e prezent (nissan-ul alb). Eu nu o sa mai dau pe la ei, mi-am dat jantele cu peria si au comentat, pe langa asta e si apa chioara.
    Prefer spalatoria din Dumbravita, dar si acolo fac cateodata smecherii...m-am plans la ei odata si de atunci nu am mai patit sa nu spele. Interesant ca spala ok si acolo cand e patronul in vizita....
    Sau CarWash, singura problema acolo este locul de uscare..nu prea sunt.
     
  18. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    in Dumbravita sunt 2, Car Wash care este fix la intrare in Dumbravita (sensul Timisoara-Dumbravita) si Automatic Car Wash (exact langa Casa Ardeleneasca).
    Eu unul nu am fost multumit de Automatic Car Wash...dupa spalare masina tot murdara ramanea(si nu sunt genul care spala masina cu 2 fise). Fiind in zona mea...am spalat de mai multe ori acolo.
    La CarWash eu am fost de am spalat numai jantele(jante care nu erau pe masina)..si am stat peste 30min, nu a venit nimeni sa imi zica ceva :)
     
  19. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    In Dumbravita imi e peste mana, poate doar cand ma plictisesc foarte tare o sa incerc. Un mare plus il are faza cu cardul, ca poti sa opresti cand vrei programul, asa la fise de multe ori ma plimb pe langa masina la ultima fisa.
    In trecut mai mergeam pe Rebreanu in spate la Spumotim (intrarea camioanelor), iar pentru 5lei plasati la inceput, foloseau carpele mele:icon_thumright:. Acum s-a deschis si ceva detailing acolo.

    Momentan raman pe Closca, dar sper sa ajung si in Dumbravita.
     
  20. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    +1 pentru spalatoria de la intrare in dumbravita e foarte ok.
     

Distribuie pagina asta