1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Directie - Tren de rulare - Suspensie (brate - capete de bara) la Audi Q7

Discuție în 'Audi Q7' creată de XCATale, 20 Apr 2017.

  1. XCATale

    XCATale 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2013
    Locație:
    UK
    Masina:
    Q7 3.0TDi CJG 2010
    Salut,
    Dupa o interventie la roti (am schimbat discuri frana) cum am plecat la cateva zile observ ca imi vibra volanul dar de data asta la viteza si imi trage stanga. Zic ca ar fi de la roti ca nu sunt echilibrate. Ma duc la un alt service ii fac echilibrarea si unghiul de fuga, alti bani.
    Imi calibreaza aia rotile, fac unchiul de fuga si plec. Cum plec, observ ca nu mai vibreaza asa tare dar imi trage rau tare stanga, ma intorc inaopi iar o ridica iar o regleaza si plec, cum nu observi nici o schimbare poate faptul ca nu mai trage cu tragea stanga prima data. Iar mai duc lai ei si incep sa ridice din umeri ca nu stiu ce are, ca ei au reglat rotile aproape de 0,si mai mult de atat nu au ce face.
    Si uite asa inca nu am dat-o la capat. Astept ca la sfarsiul luni asteia sa o duc la reprezentanta. O sa ma coste dar asta e. Dar nici asa nu pot sta, daca las volanul liber in 4 secunde am trecut de pe o banda pe alta. A mai patit cineva asta ?
     
  2. romy.b Platinum Member

    Înscris:
    9 Mar 2013
    Locație:
    Rădăuți / Suceava
    Masina:
    audi a4/AWX/2002, Seat Leon 1P/BXE/2009, passat cc 2011/cbab
    Vetifica jantele sa nu fie strambe!!
     
  3. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    ce discuri ai pus? sa nu iti ramana cumva etrierul pe stanga usor blocat, pistonasul nu se retrage complet si ca atare trage in stanga.
     
  4. XCATale

    XCATale 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2013
    Locație:
    UK
    Masina:
    Q7 3.0TDi CJG 2010
    Totul de la Brembo,o sa incerc să mut iarăși rotile
     
  5. XCATale

    XCATale 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2013
    Locație:
    UK
    Masina:
    Q7 3.0TDi CJG 2010
    UPDATE:
    Vibrație în volan. Trage în continuare stânga am făcut de 6 unghiul de fugă și tot timpul rezultatul e același. Și de câte ori o ridic pe rampă pentru unghiul de fugă de atatea ori e descentrată.
     

Distribuie pagina asta